Nasze punkty:   Warszawa Zdziechowskiego   Warszawa Skolimowska   Wrocław Polaka

Wyniki wyszukiwania

Aplikacje rowerowe na smartfony są programami użytkowymi, przydatnymi zarówno podczas rekreacyjnej jazdy na rowerze, jak i dla profesjonalnych kolarzy. Mogą one mierzyć prędkość w czasie rzeczywistym, wyliczać średnią prędkość, mierzyć dystans, wysokość wzniesień czy odległość od lokalizacji domowej. Poinformują nas też o zmianach pogody. Niektóre programy umożliwiają też obserwowanie na mapie naszego położenia oraz położenia osób podążających daną trasą rowerową, dzięki lokalizacji GPS. Są i takie, które mają opcję podłączenia czujnika tętna, mierzącego rytm serca rowerzysty w czasie jazdy. Na rynku można też znaleźć aplikacje z bazą rowerowych ścieżek, a nawet instrukcjami do rowerowych napraw możliwych do samodzielnego przeprowadzenia na trasie. Wybierając się na dłuższą wyprawę, warto także mieć przy sobie aplikację z zestawem map – najlepiej niewymagającą dostępu do Internetu. W przypadku braku własnego roweru można też zaopatrzyć się w oficjalne aplikacje od wypożyczalni.

Jakie są najlepsze aplikacje rowerowe?

  1. Jedną z najpopularniejszych aplikacji dla rowerzystów jest Endomondo Sports Tracker. Istnieje już cały portal, na którym można dodawać znajomych, rywalizować z nimi i poznawać nowe trasy. Wszystkie dane pomiarowe są zapisywane automatycznie, a przy tym składają się na dziennik treningowy. Można go porównywać z poprzednimi wartościami lub pomiarami przyjaciół, co okazuje się bardzo mobilizujące. Za pośrednictwem Endomondo możliwe jest analizowanie swoich treningów i zestawianie ich z osiągnięciami znajomych. Dodatkową opcją programu jest możliwość podłączenia czujnika tętna (działa z pulsometrami Polar Wearlink+ Bluetooth i Zephyr).
  2. Na drugim miejscu pod względem popularności rowerowych aplikacji plasuje się Strava Cycling. Używa ona technologii Google Maps, za sprawą której możemy obserwować w czasie rzeczywistym pokonywaną przez nas trasę. Aplikacja pozwala na gromadzenie dużej ilości danych: od liczby tras, przez sumę pokonanych dystansów, czas spędzony na siodełku, liczbę jadących za nami osób aż po specjalną listę wyzwań mobilizującą nas do większych wysiłków. O podjęciu wyzwania decydujemy sami, a ich charakter bywa różny – pokonanie większej ilości kilometrów w danym miesiącu, przejechanie dłuższej trasy itp. Oczywiście możemy też podglądać, jak z realizacją wyzwania radzą sobie nasi rywale.
  3. Sports Tracker to anglojęzyczna aplikacja, umożliwiająca obserwowanie naszego położenia na mapie dzięki sygnałowi GPS. Dokonuje ona pomiaru prędkości oraz pokonanego dystansu. Możliwe jest też podłączenie do urządzenia opaski pulsometru, a także dzielenie się swoimi osiągnięciami z innymi użytkownikami.
  4. Map My Ride GPS Cycling Riding to aplikacja w języku angielskim, której zadaniem jest tworzenie sieci kontaktów, rejestracja przejechanych tras i odbytych treningów. Na stroniecom, podobnie jak w aplikacji Strava Cycling, znajdziemy wyzwania, które możemy podjąć.
  5. Move! Bike Computer – jak przystało na rowerową aplikację, zapisuje szereg danych dotyczących pokonanych dystansów, czasu, prędkości itp. Dodatkowo podaje bardziej szczegółowe informacje o ukształtowaniu przejechanego terenu, dzięki czemu dowiedzieć się możemy, ile wjazdów pokonaliśmy i z jak stromej zjechaliśmy góry.
  6. CycleDroid używa lokalizacji GPS do określania naszego położenia i przejechanej trasy. Oprócz tego podaje standardowe dane: czas, prędkość, wysokość itp. Za jego pośrednictwem możemy też zaplanować wycieczkę i zgromadzić dane zebrane w czasie jej trwania.
  7. BikeComputer umożliwia gromadzenie danych dotyczących jazdy (czas, prędkość, odległość itd.). Jego zaletą jest dostęp do map offline, czyli bez połączenia z Internetem. Na mapy naniesiono sporą ilość ścieżek i tras rowerowych.
  8. Naviki to aplikacja pomocna w planowaniu wycieczek – podczas ustalania trasy można wybrać rodzaj roweru, którym będziemy się poruszać (Szosa, MTB, Trekking), dzięki czemu program dostosuje trasę specjalnie do możliwości sprzętowych. Dzięki opcji pobierania map można z nich korzystać również offline. Program zapewnia nawigację w drodze, oferując mówione instrukcje, dzięki czemu nie ma potrzeby spoglądania na mapę. Naviki umożliwia też podłączenie urządzeń do ćwiczeń i rejestrowanie tętna.
  9. Trailforks to aplikacja zawierająca bazę danych górskich ścieżek rowerowych. Informacje dostarczane są przez użytkowników, moderowane przez organizacje ścieżkowe, a następnie publikowane. Program daje możliwość pobrania map i korzystania z nich w trybie offline podczas jazdy, a także znajdowania pozycji na mapie i nawigowania po ścieżkach.

Aplikacje do miejskich wypożyczalni

Oprócz tego, w przypadku braku własnego roweru, przydatnymi mogą się okazać aplikacje od wypożyczalni. Do uniwersalnych propozycji należy program my nextbike, który zadziała w wielu miastach Polski (poza Krakowem, który ma swoje Wavelo).

Pozostałe aplikacje rowerowe

Poza wymienionymi aplikacjami, ułatwiającymi pokonywanie trasy, warto również zaopatrzyć się w anglojęzyczne programy. Na przykład: Bike Repair HD lub Bike Doctor – pomocne w sytuacji, gdy rower zepsuje się na środku drogi. Posiadają one rozbudowane i ilustrowane instrukcje naprawy rowerów. Inną przydatną aplikacją jest First Aid For Cyclists. To niewielki anglojęzyczny program zawierający instrukcje udzielania pierwszej pomocy sobie lub innej osobie poszkodowanej w wypadku rowerowym.

Kliknij aby ocenić ten wpis
[Suma: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *