FAQ

Zanim do nas zadzwonisz, przejrzyj poniższe pytania. Możliwe, że tutaj znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie. :-) Wszystkim będzie łatwiej.

Czy sprzedajecie też części rowerowe? Przejdź

Tak! W naszym sklepie stacjonarnym oraz internetowym znajdziesz wielki wybór części i akcesoriów. Od opon, przez bidony aż po pełne grupy osprzętu. Jeśli nie mamy czegoś na miejscu, chętnie to zamówimy.

Jak stalowe rowery mogą być lekkie? Przejdź

Większość naszych rowerów budujemy ze stali bo taki materiał pozwala nam budować lekkie rowery. Jak to możliwe? Stal jest cięższym materiałem niż aluminium (które dominuje w produkcji ram). Ale mówimy o ciężarze jednostkowym. Rama stalowa może być lżejsza niż aluminiowa bo przekroje rur w naszych rowerach są dużo mniejsze. Jeśli dołożymy do tego cieniowanie rurek (tam gdzie są obciążenia czyli przy łączeniu zachowujemy normalną grubość materiału a w innych miejscach jest on od wewnątrz pocieniowany) to różnice stają się wyraźne.

Stal zdecydowanie lepiej pochłania drgania, przez co jest idealnym materiałem do stworzenia uniwersalnego roweru miejskiego. Stalowy rower jest wygodniejszy i bardziej przyjazny dla użytkownika.  Poza tym nic nie zastąpi wyglądu eleganckich, cienkich rurek!

Czym różnią się wasze rowery od konkurencji? Przejdź

Podstawowa różnica to ramy- sami opracowujemy geometrię pod kątem zastosowania roweru przez użytkownika. Przeprowadzamy testy na egzemplarzach przedprodukcyjnych i konsultujemy się z klientami. Priorytetem są dla nas niska masa i wytrzymałość. Wielu producentów używa stalowych ram z ciężkich, niecieniowanych rurek lub stali HI-TEN, co powoduje, że rower tylko wygląda na lekki.

Drugą elementarną sprawą są koła. Unikamy tak lubianych przez wiele firm ciężkich obręczy na wysokim stożku. Preferujemy bardziej eleganckie niższe modele o lepszej jakości. Koła zaplatamy ręcznie w naszym warsztacie dzięki czemu możemy mieć pewność, że każde z nich zostało stworzone z najwyższą dbałością i sprawdzone.

Chcemy, aby nasze rowery dostępne były w przystępnych cenach, można je u nas dostać już od 1600 zł. Poniżej tej ceny musielibyśmy zrezygnować z rozsądnej jakości i waszego bezpieczeństwa. Dlatego jeśli Twój budżet na to nie pozwala, proponujemy sprzedaż ratalną. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Czy mogę u was wykonać ramę na zamówienie? Przejdź

Tak! Stalowe ramy na specjalne zamówienie wykonuje dla nas nie kto inny, a sam mistrz Rychtarski. Za aluminiowe konstrukcje odpowiada Mielec. Dzięki temu możemy mieć pewność, że produkt który do was trafia jest najwyższej jakości.

Czy mogę u was kupić aluminiowy rower? Przejdź

Owszem! Nasz rower z napędem paskowym jest aluminiowy. Projekty specjalne zamawiamy w zakładzie Mielec.

Czy sprzedajecie rowery MTB? Przejdź

Nie, choć dla miłośników jazdy poza asfaltem mamy przełaja i gravela. A MTB? Może kiedyś… 🙂

Czy sprzedajecie rowery innych marek? Przejdź

Odpowiedź jest negatywna. Skupiamy się na sprzedaży rowerów marki Antymateria, bo tylko za nie możemy w stu procentach ręczyć. 🙂

Dlaczego warto odwiedzić wasz serwis? Przejdź

Antymateria to nie tylko stylowe rowery miejskie, ale też profesjonalny serwis rowerowy. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i przeszliśmy wiele profesjonalnych szkoleń. Korzystamy z dedykowanych narzędzi i pamiętamy o tradycjach i sznycie mechaniki rowerowej. Gwarantujemy, że każdą usługę wykonamy na najwyższym poziomie.

Czy oferujecie sprzedaż na raty? Przejdź

Oczywiście! Wszystkie szczegóły i wzór umowy znajdziesz na naszej stronie tutaj

Ile trwa montaż roweru na zamówienie? Przejdź

Tutaj niestety trudno o jednoznaczną odpowiedź. Jeśli wykorzystujemy ramy zamawiane przez nas na Tajwanie najdłużej czekamy zwykle na jej polakierowanie (nawet do tygodnia). Gdy konieczne są niestandardowe komponenty (dla przykładu – trudno dostępne siodełko Brooks’a) czas zależy od dostępności części u dystrybutora. Jednak przy większości zamówień standardowy czas oczekiwania wynosi od 2 do 3 tygodni. Jeśli mamy ramę w wybranym kolorze czas może się skrócić do ok. 1 tygodnia.

Czy serwisujecie rowery innych marek? Przejdź

Nie grymasimy ???? Staramy się naprawiać i serwisować absolutnie wszystkie typy i marki rowerów. Niemniej jeśli trafisz do nas ze zwłokami z Allegro albo trupem z marketu – możemy czasem nie być w stanie tego wskrzesić do żywych…

Czy wypożyczacie rower na czas serwisu? Przejdź

Na razie nie ma takiej opcji. Mamy za to specjalne koła serwisowe i jeśli jest potrzeba by zająć się czymś trudniejszym niż wymiana dętki lub opony (czytaj: zaplecenie nowego koła) możemy Cię poratować naszym kołem tak byś wrócił spokojnie do domu i przyjechał po odbiór nowego koła na swoim rowerze.

Na jaki kolor mogę pomalować rower? Przejdź

Dowolny kolor z palety RAL, połysk, mat, połysk + brokat. Ponizej zamieszczamy paletę RAL

Uwaga!!, w palecie wirtualnej kolory nieco odbiegają od koloru lakieru i jest to tylko plaeta orientacyjna jeżeli chodzi o ilość kolorów.

Paleta kolorów RAL - antymateri

Ile średnio waży nasz rower? Przejdź

Poniżej 10 kg. Ostateczna waga jest uzależniona od użytych akcesoriów.

Jak zamówić rower? Przejdź

Pomyśl przez chwilę gdzie i jak często jeździsz. Zależy nam byś dobrał rower najlepiej dostosowany do swoich potrzeb i stylu jazdy. Jeśli masz w głowie konkretny model, kolor i wyposażenie – zamawiaj on-line lub wpadaj do nas do sklepu przymierzyć się i wspólnie z pracownikami skomponować coś dla siebie. Potrzebujesz inspiracji-spójrz na blisko 100 różnych modeli, które pokazują skalę naszych możliwości. Pamiętaj, że możesz wybrać nie tylko kolor ale (prawie) wszystkie elementy i akcesoria.

Od jakiej ceny składamy rowery? Przejdź

Cena rowerów gotowych zaczyna się od 2000 zł. Ceny rowerów na zamówienie zaczynają się od 2300 zł.

Ile warto/rozsądnie wydać na rower? Przejdź

Ok 2300- 2500 zł –  za taką kwotę jesteśmy w stanie  zbudować rower podstawowy, który będzie oparty na komponentach dobrej jakości, pozwalających na bezpieczne i bezawaryjne eksploatowanie. W przypadku gotowych rowerów, ceny zaczynają się od 2000 zł.

Jak dobrać idealny rozmiar ramy? Przejdź

Dysponujemy rozmiarami ram dopasowanymi do wzrostu przy czym na dobre dopasowanie ramy bardzo duży wpływ mają także proporcja ciała. Najlepiej zajrzeć do naszego sklepu i przymierzyć się do konkretnej ramy. Zachęcamy by wcześniej przygotować się teoretycznie: https://antymateria.com/jaki-rozmiar-roweru-wzgledem-naszego-wzrostu/

Czy to są nowe rowery? Przejdź

TAK, budujemy tylko i wyłącznie rowery na nowych komponentach.Nasze rowery często są stylizowane na rowery retro, nie mniej jednak zawsze są zbudowane z nowych części.

Ile biegów mogę mieć w swoim rowerze? Przejdź

W modelach Miasto ON, Miasto ONA możemy zamontować przerzutki w piaście tzw. przerzutkę planetarną.  Rower wtedy możne być wyposażony w 2 lub 3. Najczęściej stosujemy sprawdzoną, trzybiegową wersję piasty Shimano Nexus.

Czy budujecie tylko ostre koła? Przejdź

NIE!! Zajmujemy się budową: ostrych kół, singlespeedów, rowerów szosowych oraz przełajowych, ale przede wszystkim lekkich rowerów miejskich! Do naszej oferty dołączył też rower z napędem paskowym oraz gravel.

Czy MIASTO ON to są ostre koła? Przejdź

Nie, model MIASTO ON nie jest ostrym kołem. Tylna piasta jest typu flip/flop, tzn.w prosty i tani sposób umożliwia nam przerobienie roweru na ostre koło.

Jaką najszerszą oponę mogę założyć w waszych rowerach? Przejdź

Rama single speed do 28mm,

MIASTO ONA bez błotnika do 35mm,-

MIASTO ONA z błotnikiem – 32mm,

Szosa MIASTO FIT – 28mm,

Przełaj MIASTO TEREN – 35mm.

Jaka jest gwarancja na rowery? Przejdź

Na każdy zakupiony u nas rower dajemy dwuletnią gwarancję – warunkiem gwarancji jest przegląd po około 2 tygodniach od daty zakupu, jest to tak zwany przegląd zerowy – darmowy.

Czy te rowery możemy custom – izować? Przejdź

Jak najbardziej!!

Jaki dostanę rabat? Przejdź

Poza sezonem rowerowym staramy się robić rabaty na gotowy asortyment, aby wyjść na przeciw oczekiwań Klienta.

Dlaczego warto kupić rower u nas? Przejdź

Nasze rowery budowane są z najwyższą starannością. Koła pleciemy ręcznie na miejscu a wszystkie komponenty pochodzą od sprawdzonych dostawców. Równie ważne jest to, że Twój rower będzie oparty na wybranych przez Ciebie komponentach. Ponadto będzie zbudowany ręcznie i będzie wyglądał dokładnie tak jak chcesz. Czarny, biały, kolorowy. Zrobimy tak jak sobie życzysz!