Nasze punkty:   Warszawa Zdziechowskiego   Warszawa Skolimowska   Wrocław Polaka

Wyniki wyszukiwania

Jak tworzymy rowery custom w Antymaterii

Od początku naszej działalności wiedzieliśmy, co powinno być jądrem naszej działalności. Produkcja lekkich, prostych rowerów na zamówienie. Pomysł, aby każdy rower był inny i dopasowany do klienta wydał nam się zwyczajnie urzekający. Każdy lubi posiadać coś wyjątkowego, a w przypadku roweru chodzi nie tylko o estetykę. Dopasowanie na starcie wszystkich elementów do potrzeb klienta i jego gustu to sytuacja idealna. Dzięki temu unikamy kompromisów dotyczących wygody i zmniejszamy koszty przerabiania roweru po zakupie. Dodatkowo rowery custom umożliwiają personalizację na każdym poziomie i realizację nawet najbardziej zwariowanych pomysłów. No i ostatnie – składanie rowerów na zaprojektowanych przez siebie ramach to ogromna satysfakcja. W ostatnich latach poszerzyliśmy ofertę o nowe modele, w tym rower na pasku i gravela, ale nasze metody pracy się nie zmieniły. A więc jak właściwie wygląda tworzenie roweru na zamówienie?

Rower na zamówienie – jak go sobie wyobrażasz?

Wszystko rozpoczyna się od rozmowy. Niektórzy klienci przychodzą z gotową, kompletną wizją, inni mają tylko jej mglisty zarys. Wiele osób inspiruje się rowerami z naszej galerii. Określenie potrzeb to najważniejsza sprawa. Czasem okazuje się, że klientka nastawiona na single speeda finalnie decyduje się na damkę, a ktoś inny zamiast z przełajem wychodzi z gravelem. Kluczowym elementem tego jest dobranie rozmiaru ramy i przymiarki do różnych rowerów testowych. W ten sposób mamy pewność, że wymarzony rower będzie tak wygodny, jak to możliwe. Potem zastanawiamy się nad optymalnym osprzętem – nie zawsze najwyższe grupy będą najlepsze, a nie zależy nam na drenowaniu kieszeni klientów dla napisu na przerzutce. Siodło, opony i wszystkie części – pieczołowicie trzeba wypełnić całą listę komponentów. No i na koniec kolor. Do wyboru jest cała paleta RAL oraz mnóstwo niestandardowych opcji i wykończeń, dlatego decyzja nie jest łatwa. Ale o tym już w następnym podpunkcie. Ten etap kończymy dokładną wyceną.

Lakiernia – rowery custom muszą być pomalowane w wyjątkowy sposób

Gdy już mamy ustaloną specyfikację roweru, zaczynamy od wysłania ramy (a czasem i innych części) do lakierni. Wszystkie nasze rowery lakierujemy proszkowo. W tej sposób uzyskujemy odporną powłokę, przygotowaną do przetrwania w mieście. Ramy są najpierw piaskowane, potem pokrywane proszkiem a na koniec idą do pieca, gdzie lakier twardnieje.

Lakierowanie proszkowe - piec

Ramy pokryte proszkiem wjeżdżają do pieca

W przypadku wielowarstwowych malowań proces powtarzany jest kilkukrotnie i wymaga niemałego doświadczenia, aby nie zniszczyć warstw pod spodem. A nasz lakiernik to prawdziwy artysta! Dzięki jego umiejętnościom i inwencji możecie wybierać spośród setek kolorów i wykończeń. Połysk, mat, satyna? To dopiero początek. Wielowarstwowe lakiery metaliczne z cudowną głębią, kameleony, brokaty, kilka kolorów lub wzory. Tradycyjna lakiernia proszkowa nawet nie próbuje dotykać takich tematów, dla nas to nie problem!

Lakierowanie proszkowe kameleon

Kameleon z brokatem? Żaden problem!

Zaplatanie kół

Kiedy ramy przebywają w lakierni, przygotowujemy koła. Zazwyczaj zaplatamy je ręcznie w naszym warsztacie, okazyjnie używamy kół systemowych. Dzięki temu mamy pewność, że koło będzie wytrzymałe i sztywne, a do tego łatwo możemy dobrać kolor piast, obręczy i szprych. Zawsze używamy tensometru i innych profesjonalnych narzędzi, aby uzyskać wysoką powtarzalność i najlepszy efekt. Aby usprawnić pracę, najpopularniejsze zestawy (na przykład srebrne koła do singla) przygotowujemy na zapas. Więcej o ręcznym zaplataniu kół dowiesz się w dwuczęściowym wpisie podzielonym na część teoretyczną i praktyczną.

Zaplatanie kół

Andrzej wie co robi.

Składamy

Gdy już rama wróci z lakierni, a koła są gotowe, czas przygotować stanowisko pracy i wszystkie części. Niewielka powierzchnia warsztatu oznacza, że dużo komponentów musimy trzymać w oddzielnym magazynie, dlatego logistyka ma niebagatelne znaczenie.

Lakierowanie proszkowe ramy

Wypalone ramy czekają na transport do warsztatu.

Dobra podstawa

Zaczynamy od umieszczenia sztycy, osadzenia sterów przy pomocy prasy i przykręcenia widelca. Na to idzie mostek i kierownica. Taki zestaw pozwala łatwo montować następne elementy układanki. Jeżeli rower jest wyposażony w błotniki, to właśnie jest odpowiedni moment, aby je zamontować. Nasze rowery custom to w 100% ręczna robota!

Napęd i hamulce

Czas na suport, korbę i pedały. Następnie przerzutki i manetki lądują na swoich miejscach. Podobnie klamki oraz hamulce. Te elementy przykręcamy wstępnie, bo ostateczne ułożenie otrzymają po zamontowaniu kół i podczas regulacji. Na tym etapie można już śmiało założyć koła. Dzięki temu możemy dobrać odpowiednią długość łańcucha oraz dopasować położenie klocków hamulcowych lub zacisków.

Składanie roweru

Warsztat jest mały, więc niewchodzenie innym w drogę to podstawa.

Okablowanie

Czas poprowadzić linki i pancerze. To osobna sztuka, gdyż pancerze powinny być możliwie krótkie, ale jednocześnie umożliwiać płynny ruch linki niezależnie od położenia kierownicy. Musimy wziąć także pod uwagę możliwe zmiany konfiguracji w przyszłości, na przykład inne ustawienie klamek lub dłuższy mostek, dlatego zawsze trzeba dać nieco zapasu. Niektóre z naszych ram mają wewnętrzne prowadzenie przewodów, co czasem zapewnia dodatkową zabawę na tym etapie. Na szczęście w porównaniu z chociażby większością ram czasowych przełożenie linek nie jest bardzo skomplikowane.

Stalowy Gravel

Odpowiednio dobrane długości pancerzy wyglądają estetycznie i pozwalają na gładką pracę linek.

Regulacja

Rower jest już prawie złożony, a my przechodzimy do regulacji sterów, hamulców i przerzutek. To ważny etap, gdyż pozwala wychwycić ewentualne błędy. Regulując odpowiednio napięcie linek oraz zakresy pracy mechanizmów, doświadczony mechanik przygotowuje rower do jazdy. Zawsze też używamy nieco siły, aby linki i pancerze ułożyły się wstępnie na swoich miejscach, a rower nie rozregulował się po kilkunastu kilometrach.

Chcesz zamówić rower?

Detale i dodatki

To już czysta przyjemność. Po ustawieniu na kołach montujemy gripy i siodło, korygujemy ustawienia manetek i klamek, sprawdzamy ostatecznie luzy na sterach. Lampki, dzwonki i inne akcesoria dopełniają dzieła, a na samym końcu przychodzi czas na naklejki i znaczki. Rower jest gotowy!

Antymateria

Nasz lakiernik czyni cuda – imitacja chromu to nasz klasyk!

Co dalej?

Wszystkie nasze rowery custom są testowane przed wydaniem klientowi. Dopiero po przejechaniu się i sprawdzeniu wszystkiego pod obciążeniem możemy być pewni, że wszystko jest, jak należy i możemy dzwonić do właściciela. Przy wydawaniu roweru ustawiamy go dokładnie pod użytkownika, czasem też dokładamy kilka akcesoriów i dodatków (oświetlenie, zapięcia etc.). Dzielimy się też wiedzą dotyczącą użytkowania i udzielamy porad, jak utrzymać nowy rower w pełnej sprawności i o niego dbać. Jeżeli wszytko pójdzie dobrze, to uśmiechnięty klient lub klientka odjeżdża wartko w wybranym kierunku.

Przegląd zerowy

Rower jest w 100% gotowy około miesiąca później. Po takim czasie zapraszamy na szybki przegląd zerowy. Zazwyczaj linki i pancerze nieco się rozciągają i układają na swoich miejscach, potrzebne są więc niewielkie regulacje. Sprawdzamy cały rower, a co najważniejsze poprawiamy naciągi szprych. To niezbędny zabieg, aby cieszyć się mocnymi kołami przez długie lata. I już! Nasze rowery custom są objęte dwuletnią gwarancją, a my ręczymy za ich jakość. Znajmy je do ostatniej śrubki!

Lakier proszkowy maskowanie

Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych!

Kliknij aby ocenić ten wpis
[Suma: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *