Nasze punkty:   Warszawa Zdziechowskiego   Warszawa Skolimowska   Wrocław Polaka

Wyniki wyszukiwania

Aplikacje mobilne ułatwiają nam zjedzenie frytek czy liczenie kroków na bieżni, byłoby więc co najmniej dziwne, gdybyśmy nie mieli możliwości użycia ich na rowerze. Aplikacje rowerowe na telefon znajdziemy zarówno w sklepie Google oraz na platformie IOS. W zależności od rozwiązania, które projektanci aplikacji zastosowali zyskasz praktyczną nawigację, która pozwoli podejmować się turystycznych wypraw rowerowych lub wybierzesz taką, która zastąpi licznik rowerowy informując nas o prędkości jazdy, spalonych kaloriach, i wielu innych parametrach. Przedstawiamy jakie aplikacje na rower są według nas najbardziej przydatne

Google Maps

Google Maps

Pierwszą aplikacją, którą z powodzeniem możemy wykorzystać na rowerze jest Google Maps. Często korzystamy z niej w samochodzie lub w trakcie wycieczki do nieznanego miasta, jednak i na jednośladzie sprawdzi się znakomicie. Jest to niesamowicie rozpowszechnione oprogramowanie, które w połączeniu z wytyczaniem tras na komputerze może stać się podstawą do naszych rowerowych wojaży. Google Maps znajdziemy zarówno na Androidzie jak i IOS nie wydając ani grosza za jej użytkowanie. Apka pokazuje różne warianty dróg, które możemy sami wybierać, jest bardzo prosta w obsłudze, a interfejs jest jasny i czytelny. Z racji, że Google to największy dostawca usług marketingowych w aplikacji zyskamy też informacje o lokalnych restauracjach, sklepach lub atrakcjach. Nie oferuje ona jednak rozwiązań zaprojektowanych typowo pod rowerzystów poza dostosowaniem trasy. Niestety ta funkcja nie wystarczy, aby spełnić oczekiwania każdego cyklisty.

Link do sklepu Play

Endomondo Sports Tracker

Endomondo Sports Tracker to portal oraz aplikacja, która charakteryzuje się sportowym przeznaczeniem. Pozwala ona nie tylko na planowanie trasy, ale dokonuje także szeregu przydatnych pomiarów, które sprawią, że lepiej zorganizujesz swój trening rowerowy, wycieczkę oraz wyczynowe wyzwania. Wokół Endomondo powstała prawdziwa społeczność osób podejmujących się różnych sportów. Dzięki temu możesz rzucać wyzwania znajomym i wspólnie motywować się do rowerowego wysiłku lub sprawdzać rekordy, które uzyskali inni, by je pobić i ustawić poprzeczkę nieco wyżej.

Endomondo

Endomondo oferuje także aktualny pomiar prędkości, spalanych kalorii oraz pokazuje aktualną mapę trasy, po której się poruszamy. Znajdziemy tutaj także przydatną funkcję głosowego informowania o postępach rowerowej jazdy. Projektanci Endomondo Sports Tracker zadbali także o moduł motywujący w postaci wirtualnego trenera. Bez przeszkód można aplikację synchronizować z pulsometrem a także z niektórymi smartwatchami. Na stronie www.endomondo.com oraz w samej aplikacji znajdziemy dziennik treningowy z historią pokonywanych tras i danymi na ich temat, co pozwoli śledzić nasz rowerowy rozwój.

Link do sklepu Play

Google Fit/Apple Health

Google fit

Apple healthTe dwie aplikacje sprawdzą się na rowerze i są alternatywą dla Endomondo szczególnie, gdy nie potrzebujesz zaplecza w postaci dużego portalu oraz informacji o innych użytkownikach. Obie aplikacje rejestrują trasę i jej parametry i automatycznie wykrywają rodzaj podejmowanej aktywności jeżeli w telefonie włączony jest GPS. Zyskamy także wykresy aktywności zawierające dane z ostatniego dnia, tygodnia lub miesiąca. Ułatwi to śledzenie na bieżąco naszych postępów i planowanie dalszych treningów. Możliwość wprowadzenia wzrostu i wagi niezbędnych do wyliczenia BMI sprawia, że dostarczymy sobie informacji o spadku masy ciała, co z pewnością zmobilizuje wielu do wsiadania na rower.

Link do sklepu Play

Strava

strava

Klasyk. Ten program rejestruje nasze przejazdy dzieląc je na segmenty. Pozwala to na sprawdzanie jak przebiegała nasza jazda na poszczególnych fragmentach czy single track’ach. Dzięki temu zyskamy potężną bazę danych z których możemy wnioskować co sprawia nam trud, gdzie musimy się poprawić, itp. Ta funkcja aplikacji Strava sprawia, że na konkretnych segmentach drogi możemy rywalizować z innymi użytkownikami aplikacji, co z pewnością docenisz po pokonaniu trudnego wzniesienia w lepszym czasie niż Twój znajomy. Strava oferuje portal społecznościowy, gdzie dzielimy się wynikami i mamy dostęp do danych o innych użytkownikach. Na portalu aplikacji znajdziemy historię naszych tras, a także podzielimy się swoimi osiągami na Facebooku. Strona umożliwia sprawdzanie z kim minęliśmy się na trasie. Aplikacja jest dostępna w wersji darmowej oraz płatnej, w której uzyskamy możliwość podłączenia miernika mocy oraz bardziej szczegółowej analizy naszych wyjazdów na rowerowy szlak.

Link do sklepu Play

naviki

Naviki to aplikacja stanowiąca przydatną mapę rowerową bez funkcji sportowych. Dobrze pokazuje ścieżki rowerowe, co z pewnością przyda się podczas miejskich przejazdów. W łatwy sposób po zalogowaniu na portalu Naviki prześlemy automatycznie trasy na telefon. Warto dodać, że apka jest dostępna także dla użytkowników telefonów z Windows. Naviki jest stworzona typowo pod jazdę rowerową więc zyskamy tutaj szereg funkcji ułatwiających  organizowanie codziennej jazdy jak i weekendowych wypraw. W aplikacji zaplanujemy swoje trasy dzieląc je na kategorie.Dodatkowa możliwość planowania drogi na wyścigi rowerowe oferuje opcję przygotowania się to startów w zawodach poprzez efektywne planowanie treningów.  Mapy Naviki działają także w trybie offline, co z pewnością okaże się niezwykle przydatne. Zyskamy także informacje o profilu wysokościowym drogi przed nami. Jeżeli nowo odkryta trasa nam się spodoba bez przeszkód zapiszemy ją w dzienniku, by ponownie na nią wrócić. Możliwość podłączenia urządzeń ćwiczeniowych jak pulsometr lub smartwatch okaże się przydatna, gdyż zyskamy dodatkowe informacje o tempie i tętnie. Możemy je później oglądać w formie czytelnego wykresu w odniesieniu do pokonanego dystansu.

Link do sklepu Play

Locus

locus

Locus jest aplikacją, która z powodzeniem zastąpi papierowy przewodnik turystyczny. Możliwość ładowania map offline z konkretnych wydawnictw sprawi, że zyskamy informacje o rodzaju pokonywanej trasy rowerowej lub schroniskach nieopodal. Bez przeszkód wgramy do aplikacji darmowe mapy offline np. osmapa.pl lub 4umaps.eu. Przyda się to także za granicą, gdyż jak wiemy cena transferu internetowego po powrocie do kraju może nas nieprzyjemnie zaskoczyć. Poza tym Locus oferuje wytyczenie trasy, zapisanie jej w ulubionych, a po podłączeniu zewnętrznego czujnika uzyskamy informacje o tętnie.

Bike Repair

bike repair

Bike Repair jest aplikacją inną niż pozostałe wymienione w powyższym zestawieniu. Znajdziemy tutaj bowiem informacje w postaci samouczków o naprawie rowerów, konserwacji części oraz ogólnego dbania o nasze jednoślady. Co prawda aplikacja nie jest dostępna w wersji polskiej jednak każdy tutorial zawiera fotografie.. By uzyskać dostęp do pełnej wersji Bike Repair trzeba wykupić aplikację. W wersji podstawowej mamy dostęp do 9 instrukcji oraz 17 porad.

Link do sklepu Play

Podsumowanie

Jak widać twórcy aplikacji oferują nam całą gamę rozwiązań, które usprawnią naszą rowerową aktywność. Nawigacja, rejestrowanie tętna i spalanych kalorii, analiza tras sprawią, ze podejmowanie się każdego rodzaju wypadu stanie się łatwiejsze. Dodatkowo wybierając się na krajoznawczą wycieczkę, a nawet typowo miejski przejazd warto skorzystać z takiej aplikacji jak Instagram, która umożliwi nam fotografowanie najciekawszych widoków i dzielenie się nimi ze znajomymi.

Kliknij aby ocenić ten wpis
[Suma: 1 Średnia: 4]

3 odpowiedzi na “Jakie aplikacje na rower”

  1. Witold pisze:

    Coś dla miłośników bezdroża. Nie jest to asystent do treningu ale bardzo dobre narzędzie do offroadu
    viewranger.com

    Całkiem przydatne również to narzędzie
    https://mapa-turystyczna.pl/

  2. Witold pisze:

    Coś dla miłośników bezdroża. Nie jest to asystent do treningu ale bardzo dobre narzędzie do offroadu
    viewranger.com

    Całkiem przydatne również to narzędzie
    https://mapa-turystyczna.pl/

  3. Wojtek_Kraków pisze:

    Zdecydowanie nie polecam Naviki. Aplikacja ma silną tendencję do nadinterpretacji zapisanej trasy przez co zafałszowuje wyniki. U mnie często „łapie” (nie wiedzieć czemu) jakieś punkty odległe od trasy czasami nawet o kilometr. Zaplanować trasę to makabra, aplikacja narzuca swoje punkty przelotowe albo całe odcinki trasy. Jeżeli jakimś cudem wyznaczycie trasę i ją zapiszecie, potrafi ją zmienić w trakcie przejazdu. Ogólnie – syf nad syfy, czekam na zakończenie płatnej opcji planowania tras i zmieniam na coś innego. Ten sezon mam stracony przez to badziewie (chociaż nie – nauczyłem się kląć piętrowo i seriami).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *