Nasze punkty:   Warszawa Zdziechowskiego   Warszawa Skolimowska   Wrocław Polaka

Wyniki wyszukiwania

Wysyłka roweru kurierem w dobie sprzedaży internetowej jest tematem bardzo ciekawym. Kiedy wymieniasz rower na nowy, a stary wystawiasz w serwisie aukcyjnym, to nie zawsze sprzedaje się on w Twoim mieście. Wtedy zastanawiasz się jak wysłać rower kurierem, by zrobić to dobrze. Dobrze to znaczy tak, by w trakcie transportu sprzęt się nie uszkodził, co mogłoby narazić Cię na stratę pieniędzy. Pakowanie roweru jest czasochłonne i wymaga precyzji, ale nie jest to zadanie niewykonalne.

Wysyłka roweru kurierem – od czego zacząć?

Na początku rower należy umyć, ale tak porządnie. Zapewne sam nie chciałbyś dostać ubłoconego jednośladu, więc warto poświęcić trochę czasu, by kupujący otrzymał sprzęt zadbany. Pozwoli to uniknąć ewentualnych pretensji, zwrotów, czy pyskówki w komentarzach na serwisie aukcyjnym.  Po tym, jak rower wyschnie, należy rozkręcić całą jego konstrukcję. Dzięki temu wysyłka roweru kurierem nie spowoduje, że coś się uszkodzi lub przebije karton. Jeżeli nie posiadasz kartonu rowerowego, to ten zabieg okaże się konieczny. Pamiętaj o tym, że każdą odkręconą część trzeba zabezpieczyć. Nie rób tego jednak taśmą klejącą, która zostawi trudnozmywalne ślady. Zanim obkleisz całość, warto zawinąć poszczególne elementy w gazety, specjalną piankę lub coś, co uchroni je przed zaklejeniem.

Co dalej?

Lampki rowerowe, pedały, czy dodatkowe mocowania sakw powinny znajdować się osobno. Ułatwi to zadanie pakowania Tobie, a także życie kurierowi. Wszystkie drobne śrubki, łączniki, części zapasowe na czas wysyłki roweru kurierem dobrze umieścić w osobnym pudełku lub woreczku. Dzięki temu nie zgubią się one, a odbiorca szybko połapie się, co jest do czego. Pamiętaj jednak o tym, by nie wrzucać wszystkiego do „jednego wora”. Wysyłka roweru kurierem odbywa się najskuteczniej, gdy całość jest uporządkowana, a jej rozpakowanie intuicyjne. Na czas transportu zdemontuj koła . Sprawi to, że cała paczka będzie mniejsza, co odbije się na jej cenie. Koła owiń najlepiej dystansującą warstwą pianki, tak by nie zarysowały ramy. Wysyłka roweru kurierem nie wymusza zdejmowania siodełka, czy kierownicy. Te elementy można maksymalnie obniżyć, co ograniczy pojemność całej paczki. W przypadku demontażu tylnego koła koniecznie zdejmij też tylną przerzutkę.

Paczka

Kierownicę najlepiej ustawić prostopadle do ramy, gdyż jej wystające boki mogłyby przebić karton. Wtedy wysyłka roweru kurierem może zakończyć się jego uszkodzeniem i przykrym zwrotem związanym ze stratą finansową. Po wykonaniu tych wszystkich czynności rozpocznij owijanie roweru folią bąbelkową. Jej cena w sklepie jest naprawdę niska, a skorzystanie z tego rozwiązania okazuje się najlepszym pomysłem. By wysyłka roweru kurierem była bezpieczna dla jednośladu, nie oszczędzaj na folii. Owiń ją dokładnie każdy fragment, a całość zabezpiecz taśmą. Teraz możesz spokojnie umieścić rower w kartonie. Pamiętaj także o tym, by we wszystkie wolne przestrzenie wrzucić zmięte gazety. Taka wysyłka odbywać się będzie z zachowaniem odpowiedniej amortyzacji, więc ewentualne wstrząsy podczas transportu zostaną wytłumione.

Jak wysłać rower kurierem?

Najlepiej jakbyś w piwnicy posiadał karton rowerowy, który znacznie ułatwia wysłanie jednośladu. Jeżeli jednak pozbyłeś się tego, w którym dostałeś rower lub nigdy go nie miałeś, to wizyta w sklepie rowerowym i prośba o taki jest najlepszym pomysłem. Dzięki niemu wysyłka roweru kurierem będzie prostsza i szybsza. Wystarczy zabezpieczyć sam jednoślad, całość zapieczętować taśmą i nadać przesyłkę. Wysyłka roweru kurierem drugą metodą to pewien kompromis. Po rozkręceniu wszystkich części i ustawieniu roweru w odpowiedniej pozycji obłóż go po prostu kartonem. Paczka skonstruowana w ten sposób nie będzie zbyt foremna, ale postaraj się by, jej kształt nie odbiegał za bardzo od wymogów firmy kurierskiej. Na sam koniec pudełko rowerowe czy „pancerz” z kartonu dokładnie zabezpiecz. Taka wysyłka roweru kurierem wymaga sporej ilości taśmy. Chodzi o to, by całość nie otworzyła się w trakcie transportu, co mogłoby doprowadzić do zgubienia kilku ważnych części.

Jak wysłać rower kurierem, czyli poczta, czy prywatna firma?

Zarówno Poczta Polska, jak i prywatne firmy kurierskie (DHL, Fedex, GLS i wielu innych) przewożą przesyłki o praktycznie wszelkich gabarytach. Jednak, by wysyłka roweru kurierem nie zjadła większości ceny, którą z niego uzyskałeś, to zapoznaj się z wytycznymi przewoźników. Znajdziesz je na każdej stronie operatora, co pozwoli pewnie przygotować się, tak by wysyłka roweru kurierem była bezpieczna dla jednośladu. Poczta Polska jasno określa wymogi odnośnie przewożonych paczek. Przyjmując, że całość waży do 20 kilogramów, zasady są takie: obwód paczki nie może być większy niż 300 cm, a jej dłuższy bok nie może przekroczyć 150 cm. W takim wypadku zapłacisz około 40 zł. Jeżeli wysyłka roweru kurierem odbywa się z większym jednośladem, to cena zwiększy się o kolejne 49 złotych. Praktyczne okaże się także ubezpieczenie przesyłki. Przy wartości 1000 zł to koszt około 30 złotych, więc w zależności od rozmiarów paczki zapłacisz od 40 do 120 zł za całość.

DHL truck

Użycie dowolnej z prywatnych firm jest łatwiejsze. Często ci potężni operatorzy w przeciwieństwie do państwowej poczty cenią sobie klienta i biorą nawet najbardziej koślawo spakowane paczki. Taka wysyłka roweru kurierem wymaga jednak precyzyjnego trzymania się wymiarów określonych przed firmę kurierską. Dla przykładu za zestaw do 20 kg, którego obwód nie wynosi więcej niż 330 cm, zapłacisz około 60 zł. Każda firma inaczej podchodzi do tematu i podaje różne wymogi odnośnie do wymiarów paczki. Warto zapoznać się z tymi wytycznymi na stronie kuriera, by potem się nie zdziwić, gdy operator odmówi przyjęcia przesyłki. Wysyłka roweru kurierem jest wygodniejsza niż pocztą, gdyż istnieje możliwości odbioru paczki z domu. Sprawia to, że nie musisz tarabanić się z całym pakunkiem i liczyć na łaskę pani z okienka. Dobrze także skorzystać z operatora wysyłek, czyli firmy pośredniczącej. Sprawia to, że cena za paczkę może być niższa.

Tekst : Marcin Denisiuk

Kliknij aby ocenić ten wpis
[Suma: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *