Nasze punkty:   Warszawa Zdziechowskiego   Warszawa Skolimowska   Wrocław Polaka

Wyniki wyszukiwania

Nic dziwnego, że tak uważamy i przekonujemy, że warto – w końcu z tego żyjemy. Ale właściwie dlaczego robimy to, co robimy? Bo sądzimy, że wyjątkowy rower na zamówienie ma konkretne zalety, a jednocześnie nie musi być produktem elitarnym w absurdalnej cenie. Jasne, że nasze rowery są droższe niż masowo produkowane modele na analogicznym osprzęcie. Mają jednak zalety rekompensujące z nawiązką te różnice i właśnie o nich jest ten wpis.

Optymalna konfiguracja

Czy rower na zamówienie jest najlepszy dla każdego? Oczywiście, że nie. Mnóstwo osób traktuje rower jako okazjonalną zabawkę, bezosobowy sprzęt treningowy czy najtańszy możliwy środek transportu. Gdy priorytetem jest cena, a wymagania są niskie, byłby to zwyczajnie przerost formy nad treścią.

gravel stalowy
Gravele to bardzo zróżnicowana grupa. Wielu klientów chce zbudować szutrówkę w nietypowej konfiguracji. Ten na przykład jest mocno szosowy. Zwracamy uwagę na polakierowane do kompletu piasty, szprychy i korpusy pedałów.

Przede wszystkim więc budując rower na zamówienie, możemy dopasować każdy element do potrzeb klienta. Często oznacza to głębsze zastanowienie się nad tymi potrzebami – tu nieoceniony jest doświadczony sprzedawca. Nie zawsze najdroższe komponenty są najlepsze do wszystkiego. Przykładem topowe sportowe grupy – pogoń za jak najniższą wagą odbija się na ich wytrzymałości. Warto więc dostosować napęd do wymogów jazdy. A to tylko jeden aspekt, bo ważniejsze są choćby koła. Zaplatane ręcznie na komponentach dopasowanych do Twojej wagi i stylu jazdy, posłużą długo i zapewnią najlepsze osiągi. Zawsze rozmawiamy z klientem o tym, jak użytkuje rower, aby dobrać choćby ogumienie czy kierownicę. Często okazuje się, że możemy zaproponować zupełnie niespodziewane rozwiązania, a nawet typ roweru lepiej dostosowany do potrzeb.

Polski rower Antymateria
Takich ram i lakierów nie znajdziesz nigdzie indziej.

Rower na zamówienie to unikalne części

Warto zwrócić też uwagę, że przy jednostkowej produkcji możemy montować od razu części od niszowych i butikowych marek, na przykład BLB czy Factory 5. Takie komponenty nigdy nie trafiają do masowo produkowanych rowerów fabrycznie. No i oczywiście nasze ramy, których nie kupisz nigdzie indziej. Jesteśmy małą firmą, która nie musi iść na kompromisy przy tworzeniu geometrii i stylistyki ram. Nasze rowery są przede wszystkim zwrotne i zrywne, co nie każdemu musi się podobać, jednak dla osób ceniących dynamiczną jazdę będą idealne. Nie próbujemy zadowolić każdego na siłę.

Idealne wymiary

Kupując „gotowca” musisz liczyć się z potrzebą dostosowania go do Twoich wymiarów. Tu tego problemu nie ma – od razu dobieramy akuratne wsporniki, siodło i gripy. Przy okazji nie występuje zjawisko przekonywania klienta jednym, widocznym komponentem. Typową praktyką jest choćby montowanie drogiej tylnej przerzutki kosztem manetek lub kasety. Rower na zamówienie jest zbalansowany, a wszystkie elementy są idealnie zgrane. Bez popisówy i taniego blichtru. Jeśli budżet jest ograniczony, możemy przeznaczyć środki na najważniejsze elementy tak, aby uzyskać najlepszy efekt.

Brooks Rychtarski
Jeśli cenisz wyjątkowe części, tu dostaniesz je od razu w zgranym zestawie. Bez żmudnego kompletowania i przeróbek.

Nietypowe rozwiązania

Wbrew pozorom, większość rowerów, które tworzymy to nie ekstrawaganckie maszyny z egzotycznymi częściami. Jeśli jednak potrzebujesz czegoś specjalnego, to nie będzie lepszego miejsca. Rowery na pasek, stalowe szosy, ostre koła – wszelkie niszowe rozwiązania, które trudno dostać w typowym sklepie rowerowym. Szczególnie w małych lub dużych rozmiarach. A dzięki współpracy z Rychtarskim możemy też sprawić Ci szytą na miarę ramę.

Rower na zamówienie jest niepowtarzalny

Wygląd też się liczy. Dobranie koloru ramy i części, customowe malowanie. Ograniczają Cię jedynie dostępne na rynku komponenty i farby, a tych, uwierz mi, nie brakuje. Możesz stworzyć jedyny w swoim rodzaju rower swoich marzeń. I z pewnością nie spotkasz takiego samego na ulicy. A przy okazji zniechęca to złodziei – rower na zamówienie łatwo zidentyfikować. Czegoś takiego nie da się osiągnąć przy masowo produkowanych rowerach, gdzie podstawą jest powtarzalność.

Rower z przekładnią w suporcie
Drugiego takiego nie spotkasz, Ciekawostka – ten rower ma przerzutki i wolnobieg… w suporcie.

Dbałość o detale – rower na zamówienie jest składany ręcznie

Każda śrubka jest tu odpowiednio dokręcona, każdy gwint sprawdzony. Koła pleciemy ręcznie i dociągamy szprychy na przeglądzie zerowym, gdy się już ułożą. Ręczna produkcja to idealne dopasowanie elementów, pancerzy i linek. Znamy nasze rowery w każdym detalu, możemy więc ustawić je idealnie. Nie ma tu miejsca na niedoskonałości i kompromisy – wszystko musi działać idealnie.

Nie przekonałem Cię? Wpadnij do nas na Skolimowską i pogadaj z chłopakami z warsztatu i przejedź się na naszych rowerach na zamówienie. To nic nie kosztuje!

Kliknij aby ocenić ten wpis
[Suma: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *