Nasze punkty:   Warszawa Zdziechowskiego   Warszawa Skolimowska   Wrocław Polaka

Wyniki wyszukiwania

Nie będziemy udawać, że znamy się na sprawach związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Ale udało się nam znaleźć unikalny tekst, który napisali amerykańscy lekarze, będący jednocześnie amatorami budowy rowerów. Na tej podstawie przygotowailiśmy nasze rekomendacje.

Zasady, nie tylko na epidemię koronawirusa

Obecnie mamy do czynienia z epidemią koronawirusa (Covid-19). Ale poniższe sugestie to rzeczy, które powinny zostać uwzględnione w codziennej pracy niezależnie od sytuacji epidemiologicznej. Ochrona osobista i zdrowy rozsądek są kluczem do zachowania zdrowia. Każda osoba, która może mieć bliski kontakt z płynami ustrojowymi, powinna przestrzegać standardowych środków ostrożności. Obejmuje to odpowiednią higienę rąk i stosowanie osobistego wyposażenia ochronnego (rękawice, maski, okulary), ilekroć przewiduje się narażenie na działanie płynów ustrojowych.

Bieżące rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego można znaleźć tutaj: https://www.gov.pl/web/rozwoj/zalecenia-dla-obiektow-handlowych-w-zwiazku-z-rozprzestrzenianiem-sie-koronawirusa

Rower a wirusy plus inne patogeny, niestety

W branży rowerowej często jesteśmy narażeni na płyny ustrojowe podczas czyszczenia lub pracy na rowerze. Często zdarza się, że na rowerze można znaleźć mocz, kał i krew, nawet jeśli nie jest to widoczne. Obecność tych płynów ustrojowych zwiększa ryzyko narażenia na bakterie lub wirusy. Podczas mycia rowerów zalecane jest używanie gumowych rękawiczek, okularów ochronnych, a nawet maski na twarz, szczególnie w przypadku myjki ciśnieniowej. Myjki ciśnieniowe mogą aerozolować cząstki, co następnie ułatwia ich wdychanie.

Co lepsze? Mydło czy żele dezynfekcyjne?

Wirusy, bakterie i grzyby żyją na wielu rodzajach powierzchni, które można znaleźć w sklepie rowerowym lub studiu fitness. Do czyszczenia tych powierzchni można użyć sprayu dezynfekującego lub szmatki. Liczniki, ramiona krzeseł, klamki i przyciski windy to tylko kilka miejsc, w których mogą żyć patogeny. Jeśli do dezynfekcji używasz środka do czyszczenia powierzchni, przeczytaj uważnie etykietę, ponieważ niektóre z nich wymagają okresu, w którym muszą pozostać na powierzchni, aby zabić bakterie i wirusy. Środki do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu nie zabijają wszystkich patogenów. Nie należy ich używać, jeśli ręce są wyraźnie zabrudzone, po skorzystaniu z łazienki lub przed jedzeniem. Mydło i woda są znacznie bardziej skuteczne w zabijaniu i usuwaniu zarazków, o ile stosujesz odpowiednią technikę.

Wszystko jasne? To powtórzmy jeszcze raz…

Poza zachowaniem wymaganego dystansu w kontakcie, przed i po każdym kliencie należy umyć ręce mydłem i wodą. Po wykonaniu prac mechanicznych na rowerze należy również umyć ręce.

Za Bicycleretailer: „Covid-19-hygiene-advice-bike-industry-including-retailers-and-bike-fitters”

Kliknij aby ocenić ten wpis
[Suma: 0 Średnia: 0]

3 odpowiedzi na “Serwis rowerowy w trakcie epidemii koronawirusa”

  1. Maciek pisze:

    Jakieś idiota pisał ten artykuł. Jebnij się w łeb koleś.

  2. Maciek pisze:

    Jakieś idiota pisał ten artykuł. Jebnij się w łeb koleś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *