Nasze punkty:   Warszawa Zdziechowskiego   Warszawa Skolimowska   Wrocław Polaka

Wyniki wyszukiwania

W zeszłym tygodniu zakończyła się kolejna edycja Łódź Design Festival. Silą rzeczy festiwal obejmuje szeroki zakres tematów, od urbanistyki przez architekturą aż do projektowania użytkowego. Nie zabrakło niemniej wątków rowerowych.

Znany szwajcarski producent mebli Vitra a właściwie Vitra Design Musuem (we współpracy z Les Champs Libres z Rennes) stał za ekspozycją „Miejskie Marzenia” Ronana i Erwana Bouroulec. Futurystyczne wizje dotyczące tego co może pojawić się w mieście obejmowały m.in. liany, wodospady, pergole i wiszące lasy. Z naszej perspektywy ważniejsze było to, że zdaniem artystów w miastach przyszłości będzie jeździć się rowerem lub ostatecznie chodzić pieszo.

Rowery, a właściwie akcesoria, pojawiły się także w innych częściach łódzkiej imprezy. W ramach konkursu makeme ! nagrodę specjalną otrzymał Jan Libera za projekt „Miejska przyczepka rowerowa”  Jest to rozwiązanie mające uzupełnić ofertę miejskich wypożyczalni rowerów.

MIejska przyczepka rowerowa

W tym samym konkursie prezentowano także innowacyjny kask rowerowy – Lumos, który zdążył odnieść już spory sukces na platformie Kickstarter.

 

Kliknij aby ocenić ten wpis
[Suma: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *