Nasze punkty:   Warszawa Zdziechowskiego   Warszawa Skolimowska   Wrocław Polaka

Wyniki wyszukiwania

O rower, podobnie jak o samochód, trzeba dbać, kontrolować jego stan, przeprowadzać przegląd oraz na bieżąco naprawiać wszelkie usterki. Jest to warunek, który powinno się spełnić, by móc cieszyć się komfortową i bezpieczną jazdą przez długie lata. Zakup dobrego roweru nierzadko stanowi dużą inwestycję, ale warto, gdyż w ten sposób możemy liczyć na jego bezawaryjne użytkowanie. Nie powinno się jednak zapominać o tym, że to również od nas zależy, jak długo rower będzie nam „posłuszny”.

Czego będziesz potrzebował ?

Oprócz oczywiście roweru, który kupujemy odwiedzając sklep rowerowy, powinniśmy wyposażyć się w kilka niezbędnych akcesoriów. W garażu rowerzysty muszą znaleźć się narzędzia rowerowe, a wśród nich klucze imbusowe i płaskie, przyrządy czyszczące i te przeznaczone do łańcucha, korb i kaset. Najbardziej opłacalny jest zakup zestawu narzędzi, w którym znajdziemy wszystko, co będzie nam potrzebne do naprawy ewentualnych usterek czy też bieżącego przygotowania pojazdu do jazdy po zimie.

Każdemu cykliście przyda się też pompka rowerowa i pokrowiec na rower. Tę pierwszą powinno się mieć zawsze przy sobie na wypadek, gdyby w trakcie wyprawy zabrakło powietrza w kołach. Pokrowiec będzie chronił nasz pojazd przez zabrudzeniami podczas przechowywania go w garażu lub ochroni wnętrze samochodu.

Sprawne hamulce gwarancją bezpieczeństwa

Regularne sprawdzanie hamulców powinno zostać wpisane w nasze obowiązki związane z przygotowywaniem roweru do jazdy. Jak sprawdzić, czy działają prawidłowo?

  • Zaciskamy hamulec
  • Poruszamy rowerem w przód i w tył
  • Przetaczające się koło w przypadku wykręconej do końca śruby oznacza, że konieczne jest naciągnięcie linki, która umieszczona została  za ramieniem hamulca.

… i łańcuch nie spada!

Niewłaściwie naciągnięty łańcuch stanowi częsty problem rowerzystów. Wynika to z braku kontrolowania jego stanu, a wystarczy tak naprawdę spróbować unieść go do góry. Jeżeli z łatwością możemy podnieść go na wysokość więcej, niż 1 cm to sygnał, że musimy odciągnąć koło w tył lub po prostu wymienić łańcuch.

Przy sprawdzaniu stanu łańcucha przydadzą się też smary rowerowe. W jakim celu? Dobrze nasmarowany łańcuch wpływa na łatwość oraz bezpieczeństwo jazdy. Smar chroni go również przed zabrudzeniami i korozją.

Sezon rowerowy ze sprawnymi kołami

Zanim po zimie wsiądziemy na rower, sprawdźmy stan opon. Całkowicie spuszczamy z nich powietrze, a ściskając mono oponę, możemy skontrolować fakturę gumy. Następnie oczywiście przyda się pompka rowerowa, przy pomocy której ponownie napompujemy koła. Luźne szprychy dociągamy, wykorzystując odpowiednie narzędzia rowerowe.

Nie zapominaj też o wyglądzie swojego jednośladu. Przyda mu się solidny prysznic. Aby przywrócić mu blask, potrzebować będziesz jedynie wody z mydłem lub płynem do mycia naczyń. Po umyciu roweru, osuszamy go miękką ściereczką.

Teraz możesz bezpiecznie pokonywać dziesiątki kilometrów na swoim rowerze!

Kliknij aby ocenić ten wpis
[Suma: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *