Nasze punkty:   Warszawa Zdziechowskiego   Warszawa Skolimowska   Wrocław Polaka

Wyniki wyszukiwania

Bidon rowerowy to wszechstronne uzupełnienie ekwipunku, z którego skorzystasz podczas każdej z form rowerowej jazdy. Jak wiemy, skuteczne nawadnianie organizmu jest niezbędne do efektywnego realizowania rowerowych planów. Bidony rowerowe są różne, więc każdy cyklista znajdzie coś dla siebie. Dzięki temu w trakcie jazdy wystarczy sięgnąć do ramy, by orzeźwić się łykiem wody lub napoju izotonicznego.

Twój bidon rowerowy – zalety aluminium

Producenci oferują dwa rodzaje bidonów – metalowe i z tworzywa. To, który wybierzesz, zależy od Twoich rowerowych preferencji i rodzaju aktywności, której się podejmujesz. Te modele, które stworzone zostały z aluminium, są cięższe, ale oferują zazwyczaj lepsze właściwości izolacyjne. Oznacza to, że po wlaniu wody do nich przez dłuższy czas pozostanie ona zimna. Przyda się to szczególnie w trakcie długich rowerowych wypraw turystycznych, gdy dziennie pokonujesz po kilkadziesiąt kilometrów, a także na co dzień w mieście. Fakt, że taki bidon rowerowy wykonany został z aluminium, czyni go także wytrzymalszym. Dzięki temu zniesie on trudy przemierzania z Tobą różnych szlaków i swoją funkcjonalność zachowa przez kolejne sezony.

Bidony rowerowe z tworzywa – lekkość na szybsze trasy, niższa cena

Bidon rowerowy wykonany z tworzywa skierowany jest do użytkownika, któremu zależy na tym, by jego ekwipunek ważył jak najmniej. Dotyczy to wszystkich fanów dynamicznych górskich zjazdów, kolaży startujących w zawodach i tych amatorskich, ale równie praktycznie sprawdzi się w turystycznym ekwipunku. Warto zwrócić uwagę na to, czy bidon rowerowy, który Cię interesuje, nie zawiera szkodliwych związków chemicznych, jakimi są ftalany i BPA. Producenci zawsze chwalą się tą informacją, więc dobrze jest z niej korzystać, bo przecież nasze zdrowie jest najważniejsze. Izotermiczny bidon rowerowy ma na celu dłuższe utrzymanie temperatury napoju. Takie modele są cięższe, ale warto o nich pomyśleć w gorące, letnie dni.

Chcesz spytać o bidon lub coś innego?

Naturalny smak napoju

Bidony rowerowe, które wykonano zarówno z tworzywa, jak i z metalu muszą charakteryzować się tym, że nie przejmują zapachów płynów w nich się znajdujących. Nie chcesz przecież podczas picia wody czuć posmaku napoju izotonicznego, z którego korzystałeś na poprzednim wypadzie. Taki bidon rowerowy pozwoli zawsze cieszyć się naturalnym smakiem napojów, co zwiększy komfort każdego wypadu. Niektóre marki oferują w swoich konstrukcjach dodatkowe technologie w postaci rozwiązań antybakteryjnych. Takie bidony rowerowe posiadają na swojej wewnętrznej warstwie specjalną powłokę z jonami srebra, która spowalnia rozwój mikrobów. Dzięki temu przez dłuższy czas pozostają świeże i nie ma mowy o powstawaniu w nich nieprzyjemnych zapachów.

Bidon rowerowy – jaka pojemność?

Pojemności bidonów rowerowych zawierają się zazwyczaj w zakresie od 400 do 1000 ml. Mnogość dostępnych opcji sprawia, że każdy cyklista dobierze odpowiednią wartość dla siebie. Kiedy wybierasz się na szybki trening przed pracą, to zabieranie litrowego bidonu mija się z celem. Organizm nie wchłonie na raz takiej ilości wody, więc pewnie ją wylejesz. Za to na długim trekkingu rowerowym korzystanie z bidonu o pojemności 400 ml jest totalnie niepraktyczne. Nie dostarczy on takiej dawki napoju, która pozwoli uzupełnić braki w organizmie. Tak więc to jaki model dla siebie dobierzesz, jest kwestią specyfiki rowerowej aktywności, którą uprawiasz.

 

Kliknij aby ocenić ten wpis
[Suma: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *