Nasze punkty:   Warszawa Zdziechowskiego   Warszawa Skolimowska   Wrocław Polaka

Wyniki wyszukiwania

Już po raz drugi w ramach współpracy z Dobrą Robotą urządziliśmy warsztaty rowerowe dla dziewczyn, które nie boją się ubrudzić rąk. A jak się okazuje, nie brakuje takowych. Powtórnie spotkanie odbyło się w warszawskim Jazdowie. Osiedle domków fińskich niemal w środku miasta jest już samo w sobie wyjątkowe, a do tego wypełnia je mnóstwo świetnych inicjatyw koordynowanych przez stowarzyszenie Otwarty Jazdów. My zajęliśmy siedzibę Państwomiasto i zagraciliśmy przestrzeń naszymi stojakami i krzesłami.

Rowerowy Jazdów

Dobra Robota to Aga i Ula. Aga i Ula organizują zajęcia techniczne dla dziewczyn, a my takie inicjatywy cenimy. Stereotypom mówimy stanowcze nie. Warsztaty miały na celu przekazanie podstawowej wiedzy z utrzymywania roweru w dobrym stanie oraz radzenia sobie z typowymi awariami. Zaczęliśmy częścią teoretyczną, tłumacząc działanie napędu, hamulców i najważniejszych elementów oraz to, jak pracuje dętka w kole (wbrew pozorom nie takie oczywiste). Odpowiadaliśmy na proste i trudne pytania, rozmawialiśmy i dowiadywaliśmy się też ciekawych rzeczy od uczestniczek.

Pogoda nie była łaskawa, ale sprawnie przenieśliśmy się na czas deszczu do środka. W międzyczasie posililiśmy się najbardziej rowerową pizzą w Warszawie z Dwa Osiem, przy okazji prezentując możliwości roweru cargo. Następnym krokiem było pokazywanie – omówiliśmy każdy krok przy wymianie dętki, a potem rozdaliśmy paniom rękawiczki, narzędzia i pozwoliliśmy działać. Oczywiście pozostając w pogotowiu i służąc radą. Wymiana dętki wraz z opaską to idealna okazja, aby nauczyć się napinać łańcuch, regulować hamulce a czasem nawet ustawić przerzutki. Można też poznać swój rower z bliska. Na końcu pokazaliśmy, jak prawidłowo czyścić i oliwić łańcuch (mnóstwo osób robi to źle).

Zuch dziewczyny

Można? No jasne! Wszystkie uczestniczki łapały w lot i radziły sobie lepiej niż niejeden dumny facet wymieniający samodzielnie kupioną u nas dętkę. Kwestia przyjęcia wiedzy i zrozumienia prostej mechaniki roweru. Te warsztaty utwierdziły nas w przekonaniu, że to dobry pomysł i takie działania trzeba organizować częściej. A dziewczyny są najlepszymi słuchaczami!

Zresztą zobaczcie same/sami zdjęcia, które zrobiła nasza wspaniała Zofia Kowalczyk!

Kliknij aby ocenić ten wpis
[Suma: 0 Średnia: 0]