Nasze punkty:   Warszawa Zdziechowskiego   Warszawa Skolimowska   Wrocław Polaka

Wyniki wyszukiwania

Niby proste pytanie, a jednak wszystko zależy od tak wielu czynników… Jak odzież rowerowa będzie najlepsza? Jeśli jeździsz po mieście na niedużych dystansach – ubierasz się, wsiadasz na rower i jedziesz. Racja? Własnie nie do końca! Zimą nie ubierzesz się przecież w krótki rękawek i krótkie spodnie. Dobór ubrania na rower jest bardzo ważny nie tylko dla komfortu podróżowania, ale przede wszystkich dla zdrowia i naszego dobrego samopoczucia.

Odzież rowerowa na cebulkę

Lepiej mieć co zdjąć niż zmarznąć albo się przegrzać. Dlatego dobrze ubrać się na tzw. cebulkę. Zakładając  kilka warstw cieńszych ubrań zamiast jednej grubej, masz możliwość regulacji temperatury ciała poprzez ściągnięcie jednej lub kilku warstw. Trzeba tylko pamiętać, aby za bardzo nie wychłodzić organizmu.

Bielizna a odzież rowerowa

Kolejna  ważna kwestia – gdy jeździmy w szortach/bieliźnie termoaktywnej– nie zakładajmy tradycyjnej bielizny! Ciuchy sportowe, w tym odzież rowerowa posiadają specjalne wkładki antybakteryjne,więc są przystosowane do jazdy bez majtek! Odprowadzają pot oraz nadmiar ciepła, czego zwykła bielizna bawełniana nie zapewnia! 

W czym jeździć latem?

W lecie – czasem ciepło, czasami upalnie – organizm poci się dużo szybciej niż zazwyczaj. Odpowiedni strój jest niezbędny! Wystarczy tylko kilka elementów odzieży rowerowej aby poczuć różnicę.

  • Spodenki lub szorty rowerowe – podczas ciepłych dni zapewnią nam komfort w trakcie jazdy. Odpowiednio zadbają o temperaturę oraz odprowadzenie potu. Możesz kupić wersję bez wkładki oraz z tzw. pampersem. Oczywiście każdy dobiera strój według własnych potrzeb i upodobań, jednak podczas dłuższej trasy każdy doceni komfort wkładki. 
  • Koszulka rowerowa –  koszulki rowerowe są specjalnie zaprojektowane i wykonane z unikalnych syntetycznych materiałów, które pozwolą odprowadzić pot na zewnątrz. Unikniesz przewiania i zimna, co może się zdarzyć w przypadku koszulki bawełnianej.
  • Skarpetki sportowe – stopy też się pocą. Dlatego powinniśmy właściwie zadbać o tą część ciała. Odpowiednie oddychające obuwie oraz termoaktywne skarpetki to podstawa.
Letni strój rowerowy - lekki, oddychający i dopasowany.

Letni strój rowerowy – lekki, oddychający i dopasowany.

Przed zakupem warto w internecie poczytać opinie o produkcie, którym jesteś zainteresowany. Wiadomo – co użytkownik to inna opinia, ale mimo wszystko można się o nim nieco dowiedzieć na podstawie informacji, jakie pozostawiają inni użytkownicy.  Nie lubisz obcisłego ubrania rowerowego? Kup luźniejsze, ale koniecznie termoaktywne, które będzie zdecydowanie lepsze niż  bawełniany t-shirt i spodenki. Co prawda ubranie to nie będzie tak skuteczne, jak koszulka przylegająca do ciała, ale na pewno będzie lepsze od bawełnianego odpowiednika.

Na chłodniejsze dni

Tutaj naprawdę jest z czego wybierać!  Producenci w swojej ofercie mają bardzo szeroką gamę produktów, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Gdy na zewnątrz robi się chłodno i temperatura spada poniżej 15 stopni Celcjusza, warto założyć coś cieplejszego. W szczególności, że podczas jazdy temperatura odczuwalna często potrafi spaść o kilka lub nawet kilkanaście stopni.  Warto na takie chłodniejsze dni ubrać:

  • Długie spodnie – pozwolą zabezpieczyć nasze nogi przed wychłodzeniem. Na rynku jest mnóstwo modeli: od 3/4 po długą nogawką. Z szelkami, bez szelek, z wkładkami, bez wkładek, ocieplane i nie.  Każdy wie czego potrzebuje i znajdzie coś dla siebie. Na co zwrócić uwagę? Na zasłonięcie kolan i innych stawów.
  • Bluzę z długim rękawem (windstopper, softshell)–  warto na koszulkę termoaktywną  założyć jeszcze jedną warstwę. Bluza idealnie spełni swoje zadanie pomagając skutecznie odprowadzić nadmiar wilgoci.
  • Rękawiczki – powinniśmy również pamiętać o tej części ciała. Rękawiczki nie tylko zabezpieczą  przed wychłodzeniem ale również poprawiają chwyt kierownicy.

Coś przeciwdeszczowego

Warto zawsze mieć ze sobą coś przeciwdeszczowego. W tej chwili na rynku dostępna jest cała masa odzieży rowerowej zabezpieczającej przed przemoczeniem. O samych kurtkach można napisać naprawdę wiele. Po pierwsze kurtka po złożeniu ma zajmować niewiele miejsca. Po drugie w momencie opadów można ją szybko założyć, dzięki czemu nasza odzież pozostanie sucha. Kolejna sprawą jest oddychalność. Producenci chwalą się, że ich kurtka jest przeciwdeszczowa i oddycha. Jest to możliwe za sprawą odpowiednich membran. Wiadomo, że kupując kurtkę renomowanej marki za odpowiednią cenę będziemy dłużej cieszyć się suchymi plecami, jednak prędzej czy później i tak będziemy mokrzy.

Ubranie przeciwdeszczowe - peleryna, reszta i tak będzie mokra.

Ubranie przeciwdeszczowe – peleryna, reszta i tak będzie mokra.

Polska odzież rowerowa

Wśród wielu propozycji na rynku odzieży rowerowej, polska marka Wolno wyróżnia się jakością i asortymentem, zaspokajając potrzeby najbardziej wymagających cyklistów. Projektowana z myślą o entuzjastach gravelu, szosy oraz rowerów miejskich, oferta Wolno obejmuje zarówno koszulki rowerowe, bluzy rowerowe, jak i inne elementy garderoby, które są niezbędne do komfortowej jazdy w różnych warunkach pogodowych. Użytkownicy cenią sobie nie tylko wysoką jakość materiałów, które zapewniają doskonałe odprowadzanie wilgoci i utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała, ale także przemyślane detale i nowoczesny design. Dzięki temu odzież rowerowa Wolno stanowi idealne połączenie funkcjonalności, stylu i komfortu, co czyni ją preferowanym wyborem dla osób poszukujących nie tylko ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale także chcących wyglądać modnie podczas swoich rowerowych eskapad.

Kobieta na rowerze ubrana w sprzęt rowerowy i czapkę.

Na zimę następnym razem

Szeroki temat odzieży zimowej zostanie opisany dokładnie w następnym artykule. Zamiast podsumowania. Odzież rowerowa zasadniczo różni się od ubrań noszonych na co dzień. Dba o nasz komfort podczas wysiłku oraz zapewnia nam odpowiednie odprowadzanie potu. Nie należy zapominać o ubieraniu w chłodniejsze dni kilku warstw. Bardzo ważne jest dbanie o nasze stopy, ponieważ również one potrafią się spocić, a jednocześnie wychłodzić. Korzystając z odpowiedniej odzieży możemy poprawić nasz komfort jazdy na rowerze. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji jazdy w odzieży termoaktywnej to polecam spróbować!

Kliknij aby ocenić ten wpis
[Suma: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *