Nasze punkty:   Warszawa Zdziechowskiego   Warszawa Skolimowska   Wrocław Polaka

Wyniki wyszukiwania

Czy ktoś z Was zastanawiał się nad ubezpieczeniem roweru? Dobre pytanie, prawda?  Owszem  ubezpieczamy: auta, mieszkania, wycieczki, ale rower? Czy w ogóle jest taka możliwość? Może wystarczy ubezpieczenie OC a może Casco ? Co, które ubezpieczenie nam daje? Ile to kosztuje? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te pytania, więc do dzieła 🙂

Jak to jest z tym ubezpieczeniem

Co to jest ubezpiecznie? To umowny obowiązek dokonania świadczenia przez ubezpieczyciela na rzecz ubezpieczonego na wypadek powstania zdarzeń określonych w umowie ubezpieczeniowej, występujących w życiu, zdrowiu lub mieniu ubezpieczonego. Najważniejsze jest tutaj ostatnie zdanie „występujących w życiu zdrowiu lub mieniu ubezpieczonego”. Dlaczego? Rowerzyści to  trzecia, najliczniejsza grupa wśród ofiar zdarzeń drogowych, a co gorsze wypadki te często niestety kończą się śmiercią lub stałym uszczerbkiem na zdrowiu. W związku z tym coraz więcej Ubezpieczycieli ma w swojej ofercie ubezpieczenia dopasowane do konkretnych potrzeb ubezpieczającego się, przykładowo klasyczne OC rowerzysty, NNW czy nawet ubezpieczenie Casco oraz Assistance dla rowerów.

OC rowerzysty ( osobowe)  

OC rowerzysty (osobowe) to tak naprawdę ubezpieczenie, z którego może skorzystać każdy przysłowiowy Kowalski nie koniecznie rowerzysta. Ubezpiecznie to uchroni od odpowiedzialności finansowej przy okazji wielu zdarzeń losowych, jak np: przypadkowo zarysowany samochód, potrącenie pieszego, lub innego mienia. Do ubezpieczenia OC warto dodać też ubezpieczenie NNW, które chroni zarówno podczas jazdy jak i prowadzenia roweru. Wysokość wypłaconej sumy jest uzależniona od kwoty sumy gwarantowanej i jest ona definiowana podczas podpisywania umowy. Szczegółowe informacja na temat ubezpieczenia znajdziesz  w OGÓLNYCH WARUNKACH UBEZPIECZENIA (OWU), w tym dokumencie określone są procentowo jaka kwota przysługuje ubezpieczonemu w przypadku wystąpienia poszczególnych zdarzeń.

Casco rowerowe.

Co to jest to Casco ? Casco to tak jak Auto Casco daje ubezpieczonemu gwarancje rekompensaty m.in. w takich  przypadkach jak: akt wandalizmu, kradzież, rozbój, akcja ratownicza, a nawet przed takimi zdarzeniami jak: huragan, pożar, powódź, grad czy lawina. W tym przypadku również warto zapoznać się z OWU, aby wiedzieć co Ubezpieczyciel oferuje w ramach casco na rower i na co zwrócą uwagę przy wyliczeniu składki na ubezpieczenie. A zwrócą uwagę napewno na: 

  • miejsce przechowywania roweru,
  • zabezpieczenie antywłamaniowe: 
    • typu drzwi antywłamaniowych,
    • kłódka, 
    • alarm. 

Wszystko to wpłynie zarówno na wysokość składki ubezpieczeniowej oraz kwoty jaką otrzymamy  np. w przypadku kradzieży, ponieważ ubezpieczyciel może zaniżyć kwotę wypłaty. Warto pamiętać, że w razie utraty roweru w miejscu publicznym np. pod sklepem ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania w przypadku gdy stwierdzi, że rower został niewystarczająco zabezpieczony.

Assistance  

Tak jak w przypadku ubezpieczenia samochodu, Assistance daje poczucie spokoju w przypadku awarii w czasie używania roweru. W zależności od oferty ubezpieczyciela, w takim wypadku można liczyć na naprawę uszkodzonego sprzętu na miejscu zdarzenia lub nawet transport do najbliższego warsztatu. Pomoc rowerowa jest dostępna przez całą dobę, dodatkowo niektórzy ubezpieczyciele posiadają centrum alarmowe, udzielają oni informacji o trasach rowerowych, imprezach sportowych oraz punktach serwisów rowerowych.  

Dodatkowe polisy i czas trwania

Jeden z ubezpieczycieli, oferuje polisę dla rowerzystów bez względu na to czy porusza się własnym czy wypożyczonym rowerze. Ubezpieczenie działa na terenie Polski oraz do 30 km w głąb sąsiadujących krajów (prócz Białorusi) polisa obejmuje ubezpieczenie NNW, OC, oraz pokrycie kosztów ratownictwa i poszukiwań. Dostępne jest ono w dwóch wariantach i oczywiście w zależności od wybranej opcji kwota ubezpieczenia jest wyższa lub niższa. Warto dodać, że ubezpieczyć się można na miesiąc, pół roku a nawet na rok. Co daje nam pełną swobodę, ponieważ możemy wykupić ubezpieczenie tylko na sezon, w którym będziemy jeździć.   

Warto? Nie warto?

Warto! OC i NNW zapewni spokój w przypadku jakiś niespodzianek podczas wycieczek rowerowych, bo niestety ale wypadki chodzą po ludziach i chcąc nie chcąc ubezpieczenie to zapewni spokoj i komfort w przypadku wystapienia jakieś nieprzewidzianej sytuacji. A Casco ? Wszystko oczywiście zależy od zasobności portfela i wartości roweru, i ubezpieczyciela. Niezależnie od tego często warto dla komfortu i zdrowia psychicznego. A tak na marginesie warto uważać podczas jazdy i nie dawać sposobności do wystąpienia jakiś niespodziewanych sytuacji. „Okazja czyni złodzieja” wiec nie prowokujmy losu.

Kliknij aby ocenić ten wpis
[Suma: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *