Nasze punkty:   Warszawa Zdziechowskiego   Warszawa Skolimowska   Wrocław Polaka

Wyniki wyszukiwania

Lubimy inicjatywy, które promują całoroczne kolarstwo i pokazują, że rowerzyści wcale nie muszą „przesypiać” zimy. Ba, ma ona swój klimat! Zresztą, zgodnie z norweskim przepisem na życie: „friluftsliv”: nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie. A jeśli połączymy jeżdżenie z wartościowymi spotkaniami z ciekawymi ludźmi, to robi się z tego bardzo atrakcyjny pomysł na spędzenie czasu.

Właśnie dlatego w grudniu ruszamy z “Zimową rozgrzewką”. Jest to nowy cykl wydarzeń w Instytucie Reportażu -> wspólne rowerowe wycieczki, rozmowy o książkach i rowerach, spotkania przy kawie oraz podcast. Gośćmi będą np. Michał Kempa, Olga Drenda, czy Piotr Socha.

Spotkamy się raz, dwa razy w miesiącu na krótkim, ale energetycznym przejeździe rowerowym, podczas którego poznajemy Warszawę z różnych, często nietypowych perspektyw. Każdą z tras kończymy w gościnnych progach Wrzenia Świata. Tam zasiadamy przy czymś ciepłym i pożywnym, by posłuchać ciekawych rozmów z ludźmi, którzy łączą jeżdżenie na rowerze ze swoją twórczością. Prowadzącymi spotkania będą Juliusz Ćwieluch, dziennikarz tygodnika Polityka i autor podcastu “Rowery nie bajki” oraz Filip Springer, reporter – rowerzysta.

Cykl zaczynamy w sobotę, 14 grudnia, a gościem będzie Jan Mencwel – animator kultury, publicysta, komentator, działacz społeczny i aktywista miejski, radny Warszawy, współzałożyciel stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Autor książek „Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta” oraz „Hydrozagadka. Kto zabiera polską wodę i jak ją odzyskać”. Współtwórca Towarzystwa Krajoznawczego “Krajobraz” i oczywiście… rowerzysta całoroczny.

Plakat wydarzenia przedstawiający osobę stojącą obok roweru w śnieżnym otoczeniu. Tekst zawiera „Anty Zimowa Rozgrzewka”, „Gość: Jan Mencwel” i szczegóły wydarzenia.

Plan wydarzenia:

9:45 – Sklep Antymaterii, ul. Skolimowska 6 – herbata i rozgrzewka.

10:00 – 11:00 – przejazd autorską trasą przygotowaną przez Jana Mencwela.

11:00 – przyjazd do Wrzenia Świata (Gałczyńskiego 7).

Kolejne wydarzenia odbędą się:

1 stycznia – wjeżdżamy w Nowy Rok na rowerach z Filipem Springerem i Juliuszem Ćwieluchem. Będzie to wspólna, niezobowiązująca wycieczka rowerowa dla przewietrzenia umysłów.

18 stycznia – spotkanie z Olgą Drendą: pisarką, eseistką, tłumaczką. Absolwentką etnologii i antropologii kultury UJ. Olga jest autorką książek, jak „Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji, Wyroby”, czy „Pomysłowość wokół nas” (za którą otrzymała nominację do Paszportów Polityki i Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii esej). Od 2013 roku prowadzi facebookową stronę Duchologia poświęconą widmom epoki transformacji. Z kolei z Jackiem Paśnikiem prowadzi podcast „Dziś”.

22 lutegoPiotr Socha: grafik, projektant, ilustrator. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jeden z najpopularniejszych polskich ilustratorów prasowych, znany z rysunków pełnych poczucia humoru. Współpracuje z wieloma znaczącymi pismami, dziennikami i telewizją. Zajmuje się także projektowaniem książek, gier planszowych, audiobooków i logotypów.

8 marcaMichał Kempa: z wykształcenia jest prawnikiem, który jednak nigdy nie pracował w zawodzie. Jest komikiem, który swoją popularność kształtował w „Szkle Kontaktowym”, u Kuby Wojewódzkiego, czy w programie „Mam talent”, którego przez dwa sezony był współprowadzącym. Można go również zobaczyć na warszawskich scenach komediowych. Prawdziwy pasjonat kolarstwa.

5 kwietniaAsia Wojsiat: gospodyni audycji/podcastu „Wojsiat ogólnie” w Newonce Radio, w której popularyzuje naukę oraz profilu na Instagramie (drjoanwojsiat), na którym dzieli się doniesieniami naukowymi. Autorka popularnonaukowej książki „Tak działa mózg. Jak mądrze zadbać o jego funkcjonowanie”. W swoich działaniach edukatorskich porusza głównie kwestie związane z neuronauką, neurobiologią, uważnosią/pracą z umysłem i medycyną stylu życia. Absolwentka Psychosomatyki i Somatopsychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, Dietetyki Sportowej na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz studiów podyplomowych Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku Prowadzenie i Monitorowanie Badań Klinicznych. Wykładowczyni akademicka Uniwersytetu SWPS. Członkini Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego, Przewodnicząca Rady Programowej Fundacji „Wise Future”, Członkini Rady Polskiego Instytutu Mindfulness, Członkini Rady Naukowej Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”.

W ten sposób naładowani, zainspirowani i bogatsi o nową wiedzę dojedziemy do oficjalnego startu sezonu 2025. Bardzo serdecznie zapraszamy, bądźcie z nami, a my obiecujemy, że wspólnie z Instytutem Reportażu dołożymy wszelkich starań, aby były to naprawdę ciekawe wydarzenia. 

Śledźcie nas na Facebooku i Instagramie: tam będą pojawiały się bieżące informacje o tej inicjatywie.

Kategorie: Blog
Tagi:
Kliknij aby ocenić ten wpis
[Suma: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *