Mein Gott, jak pięknie
Czy można odnaleźć piękno w najmniej spodziewanych miejscach? Czy w codzienności, gdzieś między nami, tkwi coś niezwykłego, czego nie dostrzegamy na pierwszy rzut oka? Filip Springer, znany i ceniony za swój wnikliwy sposób patrzenia na świat, podjął się tej właśnie tematyki w swojej najnowszej książce „Mein Gott, jak pięknie”.
Springer jest mistrzem ukazywania niewidocznych historii i wyjątkowych narracji. Bohaterami są zazwyczaj zwykli ludzie oraz miejsca, które wydają się być niepozorne. Tym razem zaprasza nas w podróż, gdzie zwykłe staje się niezwykłym. A coś, co dla większości jest niepozorne, nabiera głębi i piękna. A, że podróż odbywała się praktycznie rzecz biorąc na rowerze, naturalne było, że nasza firma wesprze przygotowanie dokumentacji i wydanie nowej książki.
„Mein Gott, jak pięknie” to esej zanurzony w różnorodnych opowieściach, które składają się na mozaikę ludzkich losów. Springer z wielką wrażliwością obserwuje i opowiada historie ludzi, miejsc i zdarzeń, które często umykają spojrzeniu większości. Jego pióro jest nie tylko narzędziem opowiadania, ale i odkrywania tego, co skryte, lecz nie mniej istotne.
Książka ta to nie tylko zbiór opowiadań czy reportaży, to swoisty manifest odkrywania piękna w otaczającym nas świecie. To zachęta do spojrzenia na to, co nas otacza, z nową perspektywą – z większą uwagą, empatią i otwartością na to, co pozornie zwyczajne.
Filip Springer potrafi zaskakiwać, prowokować myśli i zapraszać do refleksji. Jego najnowsza książka jest niczym mapa, która prowadzi czytelnika przez labirynt codzienności, odkrywając drogę do ukrytego piękna.
Filip Springer
Filip Springer, urodzony w 1982 roku, to polski dziennikarz, reporter, fotograf oraz autor książek. Z wykształcenia jest historykiem sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jego praca skupia się głównie na reportażu oraz literaturze faktu. Eksploruje głównie tematy związane z historią, architekturą, a także ludzkimi losami.
Springer zdobył uznanie czytelników i krytyków dzięki swojemu charakterystycznemu stylowi pisania. Umiejętnie łączy reportaż, opowieści o miejscach i ludziach oraz refleksję nad otaczającym światem. Jego książki, takie jak „Zaczyn. O wsi, której nie ma” czy „Miedzianka. Historia znikania”, stały się bestsellerami i przyniosły mu wiele nagród literackich.
Springer, poprzez swój unikalny sposób obserwacji i oddawania historii, stał się jednym z najciekawszych głosów w dziedzinie literatury faktu w Polsce. Inspiruje czytelników do spojrzenia na otaczający świat z nowej perspektywy.
Anty spotkanie
Na rozmowę z autorem zapraszamy w środę 20 grudnia 2023r. Szczegóły na stronie.