Nasze punkty:   Warszawa Zdziechowskiego   Warszawa Skolimowska   Wrocław Polaka

Wyniki wyszukiwania

Zapięcie rowerowe – dbajmy o nasz sprzęt

Zabezpieczenie roweru utrudnia życie złodzieja i zwiększa ochronę Twojego jednośladu przed kradzieżą, gdy pozostawiasz go bez kontroli. Co roku ginie w Polsce tysiące rowerów, więc warto wybrać dopracowane zapięcie rowerowe, by czuć się spokojniej, kiedy oddalasz się do swojego sprzętu. Rowery w przeciwieństwie do samochodów nie są w żadnej ewidencji, nie posiadają indywidualnych oznaczeń, a łatwość ich sprzedania sprawia, że są bardzo chętnie wybierane za cel złodziei. Warto wybrać więc zabezpieczenie rowerowe na wysokim poziomie, które samą swoją konstrukcją zniechęci potencjalnego „łowcę okazji”.

Zapięcie rowerowe – porady

Zabezpieczenie roweru to ten element rowerowego ekwipunku, który jest łatwo dostępny na rynku, więc możesz przebierać w ofertach różnych producentów. Pamiętaj jednak o tym, że zapięcie rowerowe nie jest rzeczą, na której warto oszczędzać, dlatego dobrze wybrać dopracowany model. Nawet krótkie wejście do sklepu wymaga od nas zabezpieczenia roweru, gdyż jego kradzież zajmie złodziejowi kilka sekund. Warto jednak pamiętać, że żadne zabezpieczenie nie daje 100% gwarancji, ale poziom jego zaawansowania utrudni działanie potencjalnego złodzieja. Samo zapięcie rowerowe nie wystarczy, jeżeli nie nabierzesz pewnych nawyków, które poprawią bezpieczeństwo Twojego jednośladu. Podstawowa zasada brzmi, że rower dobrze przypinać w miejscach, gdzie jest dużo ludzi, którzy mogą odstraszyć złodzieja. Dobrze też nie zostawiać roweru na całą noc, gdyż ryzyko jego utraty jest wtedy największe. Przestępca ma po prostu wtedy sporo czasu, więc sforsuje nawet najlepsze zabezpieczenie roweru.

Rower trzeba także odpowiednio przechowywać. Nie wybieraj więc piwnicy albo strychu, a postaraj się trzymać jednoślad w domu. Jeżeli liczyć, że zapięcie rowerowe spisze się, kiedy zostawisz rower pod blokiem, to możesz się nieprzyjemnie zdziwić. Warto również zwrócić jak zapinasz swój rower. Trzeba tak wykorzystać zabezpieczenie rowerowe, by spełniło swoją funkcję. Przypnij jednoślad przez ramę, a nie koło, które można łatwo odpiąć, szczególnie gdy masz w nim szybkozamykacz. Ten błąd jest prawdziwą plagą, a osoby, które stosują tę metodę, mogą się niemiło zaskoczyć, gdy powrócą do roweru.

Zabezpieczenie roweru – linka

Ten rodzaj zapięcia do roweru jest najpopularniejszy i łatwo dostępny. Opiera się on na wytrzymałej stalowej lince o wysokiej wytrzymałości, którą spina się zamkiem szyfrowym lub tym na kluczyk. Istnieją trzy rodzaje tych konstrukcji: klasyczna „goła” linka, linka w kołnierzu z materiału oraz linka z metalowymi tulejkami zatopionych w tworzywie. Takie zabezpieczenie roweru nie może stanowić głównego rozwiązania, gdyż bardzo łatwo je przeciąć. W przypadku tych tańszych zapięć złodziejowi wystarczy prosty przecinak, a rozbicie tych z oplotem zajmie mu tylko nieco więcej czasu. Zabezpieczenie roweru typu linka okaże się doskonałym wsparciem bardziej dopracowanego zapięcia ze względu na swoją niską wagę. Te modele znajdziesz w sklepach rowerowych i marketach w cenach od 10 do 130 zł, więc nie stanowią one większego kosztu. Wybór zabezpieczenia rowerowego tego typu okaże się pomocne jako rozwiązanie towarzyszące lub gdy zostawiasz rower w miejscu naprawdę bezpiecznym.

Zabezpieczenie rowerowe – łańcuch

Abus neon

Zapięciu roweru w tej postaci kosztuje od około 100 zł, jednak jego wytrzymałość jest ponadprzeciętna. Takie rozwiązanie lepiej niż linka sprawdza się, gdy chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojego roweru. Długość łańcucha pozwala na wygodne spięcie roweru z dowolnym elementem. Zabezpieczenie roweru w tej postaci sporo waży, co zwiększa bezpieczeństwo, ale nie sprawdza się w rowerach turystycznych. Z łańcucha skorzystasz głównie podczas miejskich aktywności, gdy można sobie pozwolić na takie przeciążenie. Z pozoru waga wydaje się wadą, ale warto zaznaczyć, że w parze z nią idzie wytrzymałość. Przecięcie zapięcia rowerowego w postaci łańcucha jest bardzo trudne i wymaga użycia przez złodzieja dużych nożyc rzucających się w oczy. Długość tego rozwiązania pozwala spiąć nawet kilka rowerów, co okaże się funkcjonalne na wspólnych miejskich przejażdżkach i w pracy. To zabezpieczenie roweru zostawisz w miejscu, gdzie najczęściej go przypinasz. Dzięki temu nie musisz wozić go ze sobą, więc argument zbyt dużej wagi traci sens.

U-lock – popularne zapięcie rowerowe

Zabezpieczenia roweru

W porównanie do miękkich zapięć, u-lock jest bezkonkurencyjny.

Doskonałą alternatywą dla zbyt cienkich linek lub ciężkich łańcuchów okazują się U-Locki. Jest to zabezpieczenie roweru w postaci wygiętego kawałka metalu o wysokiej wytrzymałości. Podobnie jak inne rozwiązania wykonane jest ono ze stali, którą bardzo trudno przeciąć. By przełamać to zabezpieczenie rowerowe, złodziej musi wybrać się na łowy z dużymi nożycami, które zdekonspirują go w oczach „cywili”. Zapięcie rowerowe typu U-lock z pewnością zniechęci do działania potencjalnego przestępcę, więc znacznie zwiększa bezpieczeństwo Twojego jednośladu. Na rynku znajdziesz różne rozmiary U-locków, co pozwoli dobrać odpowiedni do specyfiki miejsc, gdzie zazwyczaj zapinasz rower. Ceny są podobne jak w przypadku łańcuchów – dobre zabezpieczenie rowerowe tego rodzaju zaczyna się od 80 zł. Przed wyborem modelu dla siebie zwróć uwagę na to, jak zabezpieczony jest jego zamek. Zapięcie rowerowe musi być odporne na próby jego podważenia, a grubość pręta powinna zaczynać się od 12 do 13 mm.

Składane zabezpieczenie roweru

abus bordo alarm

Ten rodzaj zapięcia rowerowego jest lżejszy od łańcucha lub U-locka i zajmuje mniej miejsca po złożeniu. Oczywiście całość jest wykonana z wytrzymałej stali i połączona trwałymi nitami. Taką konstrukcję możesz z łatwością transportować na ramie roweru w specjalnej stacji dokującej. Składane zabezpieczenie roweru w hierarchii stoi niżej od U-locka, a wyżej od zwykłych linek. Jego główną wadą są nity, które dosyć łatwo przeciąć złodziejowi. Jeżeli zdecydowałeś się na to zapięcie rowerowe, to wybierz te droższe o lepszych parametrach. Dobre zabezpieczenie roweru tej klasy zaczyna się od 150 zł, a rynek jest bogaty w oferty różnych producentów.

Zabezpieczenie rowerowe – rozwiązania uzupełniające

Bardzo dobrym pomysłem jest zamontowanie lokalizatora w rowerze. Możesz zamontować go w dowolnym miejscu, ale tak by był kompletnie niewidoczny. Taki nadajnik pozwoli odzyskać skradziony rower, więc jego funkcjonalność jest nieoceniona. Istotne jest także zabezpieczenie roweru w postaci różnych rodzajów śrub w nim stosowanych. Ograniczy to możliwość kradzieży poszczególnym elementów jednośladu takich jak koło czy siodełko. Nawet dobre zabezpieczenie rowerowe potrafi ulegnąć zdolnością przestępcy, dlatego dobrze ubezpieczyć rower od kradzieży. Kwota z niego wypłacona będzie dla nas pocieszeniem po stracie, a także pozwoli na zakup nowego sprzętu.

Pełen wybór zabezpieczeń znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Kliknij aby ocenić ten wpis
[Suma: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *