Nasze punkty:   Warszawa Zdziechowskiego   Warszawa Skolimowska   Wrocław Polaka

Wyniki wyszukiwania

Wieszak na rower to doskonałe rozwiązanie, gdy masz ograniczoną ilość miejsca do przechowywania jednośladu. Trzymanie roweru w piwnicy nie jest najbezpieczniejsze, więc wyposażenie się w uchwyt ścienny na rower jest doskonałym rozwiązaniem. Dzięki temu nie zajmie on zbyt wiele miejsca w mieszkaniu i nie będziesz musiał lub musiała obawiać się złodziei.

Wieszak na rower – kiedy się przydaje?

Ten element ekwipunku rowerowego sprawdza się tak samo skutecznie w mieście, jak i w garażu. Skorzystasz z niego także w dobrze chronionej piwnicy, a jego funkcjonalność ułatwia przechowywanie roweru. Trzymanie roweru na balkonie nie jest dobre dla osprzętu, gdyż ten może rdzewieć wystawiony na działanie wilgoci. Również nie wszyscy mamy dostęp do większej ilości miejsca na rower, co jest szczególnie problematyczne w miastach. Wtedy z pomocą przychodzi uchwyt ścienny na rower, który znacznie ułatwia życie. Dzięki temu oszczędzamy przestrzeń i zachowujemy bezpieczeństwo sprzętu. Wieszak sprawia, że miejsce w naszym mieszkaniu nie zostanie zbyt zagracone i zawsze będziesz miał łatwy dostęp do swojego jednośladu.

Pozwala on na powieszenie Twojego roweru na wiele różnych sposobów. Umieścisz go na ścianie za ramę, kierownicę, koła lub siodełko. Również sam rower na ścianie bądź pod sufitem może zostać powieszony poziomo lub pionowo. Producenci oferują wiele różnych rozwiązań, tak byś mógł lub mogła maksymalnie wygodnie przechowywać swój sprzęt. Wieszak rowerowy sprawdzi się nie tylko poza sezonem, ale także na co dzień, gdy dojeżdżasz do pracy. Uchwyt ścienny na rower okaże się także przydatny poza mieszkaniem – w garażu, piwnicy, kiedy masz pewność, że nikt niepożądany do nich nie zajrzy. Wszechstronność i funkcjonalność tego rozwiązania jest odpowiedzią na potrzeby cyklistów i spełnia ich wymagania. Rower ma około 1,5 metra długości, więc zajmuje całkiem sporo miejsca.

Wieszak rowerowy – hak

typowy wieszak na rower

To chyba najtańsze rozwiązanie, które możesz skonstruować nawet samemu lub kupić w dobrym sklepie rowerowym. Taki uchwyt ścienny na rower powoduje jednak pewne ograniczenia, gdyż dwa osobne haki musisz dopasować do specyfiki swojej ramy. Oznacza to, że wraz ze zmianą jednośladu całą konstrukcję należy przerobić, co wygodne nie jest. Dobrze by haki, które kupisz, posiadały nakładkę ograniczającą zarysowanie ramy. Inaczej wieszak na rower nie sprawdzi się i jedynie uszkodzi nas sprzęt. Haki zastosujesz na ścianie lub suficie, więc zyskasz wiele różnych sposobów na przechowywanie roweru. Bardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie hak, na którym wiesza się koło. Rower zajmie jednak więcej miejsca.

Uchwyt ścienny na rower – wieszak sufitowy

Rozwiązania z tej grupy pozwalają zaoszczędzić najwięcej miejsca, ale musisz mieć na uwadze wytrzymałość sufitu. Musi on unieść sam wieszak na rower, jak i wagę Twojego jednośladu. Ten rodzaj uchwytu spisuje się w małych mieszkaniach oraz schowkach, gdzie składujesz jeszcze inne rzeczy. Często ten wieszak rowerowy posiada także specjalny stelaż podnoszony na systemie lin i bloczków. Dzięki temu uchwyt ścienny na rower jest wygodny w obsłudze i nie trzeba na niczym stawać, by zawiesić swój rower. W wypadku tej konstrukcji rower jest zawieszony za ramę lub koła, a całość jest w stanie unieść przeważnie max. 25 kg.

Ten wieszak na rower kosztuje od 40 zł do 400, jednak nie warto oszczędzać. Jest to przyrząd, który musi znieść długotrwałe obciążenie, więc powinien być odpowiednio wytrzymały. Jednocześnie bloczki w nim się znajdujące nie mogą się zacinać, a całość ma działać płynnie.

Wieszak rowerowy – Cycloc

To jednocześnie minimalistyczne i nowatorskie rozwiązanie, które wprost zachwyca swoją funkcjonalnością. Ten uchwyt ścienny na rower z pozoru przypomina wiaderko. Jednak zamiast klasycznej rączki posiada on spiralę, w którą wejdzie rama. Ten wieszak rowerowy pozwala montować jednoślad pionowo i poziomo wykazując się odpowiednią wszechstronnością.  Dodatkowo wieszak na rower typu Cycloc pełni rolę praktycznej półki. Zmieścisz w nim przedmioty, które zawsze zabierasz ze sobą na rower: komplet naładowanych lampek, klucze, narzędzia itp. Ten uchwyt ścienny na rower umożliwia także przechowanie kasku. Czyni to z niego przyjaciela każdego cyklisty, a on sam stanowi designerski element wnętrza mieszkania. Wieszak rowerowy tego typu to koszt około 250 zł, ale z pewnością posłuży Ci on przez kolejne sezony.

nietypowy wieszak na rower

Wieszak na rower w formie półki

Te konstrukcje są funkcjonalne, a także stylowe, gdyż zazwyczaj wykonuje się je z drewna. Uchwyt ścienny tego typu zniesie obciążenie samego jednośladu, a także książek lub małej kolekcji płyt na nim się znajdujących. Takie rozwiązanie szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom klasycznych form oraz wyróżniającego się designu.

Wieszak na rower, a może stojak?

Wieszak na rower mieszczący dwa i więcej jednośladów

Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się na wyposażeniu rodziny lub kolarza posiadającego kilka rowerów. Ten uchwyt ścienny na rower okaże się także przydatny w mieszkaniu wynajmowanym przez studentów, którzy codziennie dojeżdżają na uczelnię na dwóch kółkach. Decydując się na taką konstrukcję, należy jednak upewnić się, że ściana ją uniesie. Nie chcesz przecież, by po zamontowywaniu wieszak na rower załamał się pod obciążeniem, powodując jedynie straty. Modele tego rodzaju należą do cięższych, ale są jednocześnie bardzo wytrzymałe.

Nie zawsze wieszak na rower – czasem stojak

stojak rowerowy

Producenci prócz dużej oferty uchwytów ściennych proponują także klasyczne stojaki. Te co prawda zajmują więcej miejsca, ale wyróżniają się doskonałą stabilnością. Takie rozwiązanie okaże się także praktyczne w domach, gdzie ściany są zbyt delikatne na wieszak rowerowy lub właściciel mieszkania nie zgadza się na wiercenie. Ceny stojaków wahają się od 50 do kilkuset złotych w zależności od wersji, na którą się zdecydujesz. Ostatnio pojawiają się też modele dostosowane do rowerów z przelotową osią suportu.

Kliknij aby ocenić ten wpis
[Suma: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *