FAQ

Zanim do nas zadzwonisz, przejrzyj poniższe pytania. Możliwe, że tutaj znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie. :-) Wszystkim będzie łatwiej.

Ile trwa montaż roweru na zamówienie? Przejdź

Tutaj niestety trudno o jednoznaczną odpowiedź. Jeśli wykorzystujemy ramy zamawiane przez nas na Tajwanie najdłużej czekamy zwykle na jej polakierowanie (nawet do tygodnia). Gdy konieczne są niestandardowe komponenty (dla przykładu – trudno dostępne siodełko Brooks’a od pierwszej wizyty do otrzymania gotowego roweru może upłynąć ponad 2 tygodnie. Generalnie staramy się by trwało to wszystko bliżej 5-7 dni roboczych. Ale najlepiej przyjąć okres 2 tygodni, żeby nikt nie był zaskoczony.

Czy serwisujecie rowery innych marek? Przejdź

Nie grymasimy Staramy się naprawiać i serwisować absolutnie wszystkie typy i marki rowerów. Niemniej jeśli trafisz do nas ze zwłokami z Allegro albo trupem z marketu – możemy czasem nie być w stanie tego wskrzesić do żywych…

Czy wypożyczacie rower na czas serwisu? Przejdź

Na razie nie ma takiej opcji. Mamy za to specjalne koła serwisowe i jeśli jest potrzeba by zająć się czymś trudniejszym niż wymiana dętki lub opony (czytaj: zaplecenie nowego koła) możemy Cię poratować naszym kołem tak byś wrócił spokojnie do domu i przyjechał po odbiór nowego koła na swoim rowerze.

Na jaki kolor mogę pomalować rower? Przejdź

Dowolny kolor z palety RAL, połysk, mat, połysk + brokat. Ponizej zamieszczamy paletę RAL

Uwaga!!, w palecie wirtualnej kolory nieco odbiegają od koloru lakieru i jest to tylko plaeta orientacyjna jeżeli chodzi o ilość kolorów.

Ile średnio waży nasz rower? Przejdź

Poniżej 10 kg. Ostateczna waga jest uzależniona od użytych akcesoriów.

Jak zamówić rower? Przejdź

Najlepiej wpaść do nas do sklepu przymierzyć się i wspólnie z parownikami skomponować rower dla siebie. Oczywiście jeżeli nie masz czasu możesz to zrobić on-line na naszej stronie, klikając tutaj

Od jakiej ceny składamy rowery? Przejdź

Cena rowerów gotowych zaczyna się od 1600 zł. Ceny rowerów na zamówienie zaczynają się od 1750 zł.

Ile warto/rozsądnie wydać na rower? Przejdź

Ok 2000 zł –  za taką kwotę jesteśmy w stanie  zbudować rower podstawowy, który będzie już w 100 % na łożyskowaniu maszynowym. Takie rozwiązanie zmniejsza koszty eksploatacji roweru oraz pozytywnie wpływa na żywotność oraz bezawaryjność całego roweru.

Jak dobrać idealny rozmiar ramy? Przejdź

Nie ma idealnej odpowiedzi na to pytanie. Dysponujemy rozmiarami ram dopasowanymi do wzrostu, ale to nie zawsze się sprawdza.Na dobre dopasowanie ramy bardzo duży wpływ mają proporcja ciała.Najlepiej zajrzeć do jednego z naszych serwisów i przymierzyć się do ramy.

Czy to są nowe rowery? Przejdź

TAK, budujemy tylko i wyłącznie rowery na nowych komponentach.Nasze rowery często są stylizowane na rowery retro, nie mniej jednak zawsze są zbudowane z nowych części.

Ile biegów mogę mieć w swoim rowerze? Przejdź

W modelach Miasto ON, Miasto ONA mozemy zamontować przerzutki w piaście tzw. przerzutkę planetarną.  Rower wtedy możne być wyposażony w 2 lub 3 a nawet 8 biegów.To ostatnie rozwiązanie znacząco wpływa na wagę roweru.

Czy budujecie tylko ostre koła? Przejdź

NIE!! Zajmujemy się budową: ostrych kół, singlespeedów, rowerów szosowych oraz przełajowych, ale przede wszystkim lekkich rowerów miejskich!

Czy MIASTO ON to są ostre koła? Przejdź

Nie, model MIASTO ON nie jest ostrym kołem. Tylna piasta jest typu flip/flop, tzn.w prosty i tani sposób umożliwia nam przerobienie roweru na ostre koło.

Jaką najszerszą oponę mogę założyć w waszych rowerach? Przejdź

Rama single speed do 28mm,

MIASTO ONA bez błotnika do 35mm,-

MIASTO ONA z błotnikiem – 32mm,

Szosa MIASTO FIT – 28mm,

Przełaj MIASTO TEREN – 35mm.

Jaka jest gwarancja na rowery? Przejdź

Na każdy zakupiony u nas rower dajemy dwuletnią gwarancję – warunkiem gwarancji jest przegląd po około 2 tygodniach od daty zakupu, jest to tak zwany przegląd zerowy – darmowy.

Czy te rowery możemy custom – izować? Przejdź

Jak najbardziej!!

Jaki dostanę rabat? Przejdź

Poza sezonem rowerowym staramy się robić rabaty na gotowy asortyment, aby wyjść na przeciw oczekiwań Klienta.

Dlaczego warto kupić rower u nas? Przejdź

Najważniejszą kwestią jest to, że możesz kupić rower który nie dość, że będzie dopasowany do ciebie – szyty na miarę.Ponad to będzie zbudowany ręcznie i będzie wyglądał dokładnie tak jak chcesz. Czarny, biały, kolorowy. Zrobimy tak jak sobie życzysz!