Skąd pomysł na takie zestawienie?

To proste. Często pytacie nas, jak mają się rowery Antymateria do konkurencji. Skąd wynika ich cena i czas oczekiwania na rower oraz dlaczego stosujemy takie, a nie inne rozwiązania. Dlatego postanowiliśmy przygotować serię wpisów, porównujących nasze pojazdy z ofertą najpopularniejszych marek na rynku. Będą to propozycje z różnych półek cenowych, bazujące na rozmowach z klientami w sklepie oraz liczbie wyszukiwań w sieci. Nie chodzi tu o „masakrowanie” rowerów innych niż nasze, ale możliwie obiektywne porównanie. Wiemy, że nie możemy być najlepsi we wszystkim. Cykl rozpoczniemy od największego polskiego producenta rodem z Przasnysza. Rower miejski Kross to widok bardzo popularny na polskich ulicach. Co więc znajdziemy w ofercie i jak ma się to do naszych rowerów?

Rower miejski Kross – w czym możemy wybierać?

Wszystkie rowery miejskie Kross występują aktualnie jako podmarka Le Grand. W jej ofercie znajdziemy także rowery dziecięce – z nimi niestety nie możemy konkurować (jak na razie). Z „dorosłych” mamy dwie linie: Virginia William. Jak nietrudno się domyślić, to odpowiednio rowery damskie i męskie. Każda z nich dzieli się na trzy klarownie (numerycznie) nazwane modele, różniące się wyposażeniem. Wszystkie bazują na takich samych, aluminiowych ramach. 1 i 2 wyposażono w trzybiegową piastę Shimano Nexus, a topowe 3 mogą pochwalić się wersją siedmiobiegową. Dobry wybór w obu przypadkach! Największy zarzut? Jednoczęściowa korba niskiej jakości. Nie tylko jest ciężka i niewyględna, ale przede wszystkim krzywa, co może znacznie utrudnić prawidłowe napięcie łańcucha. Efektem jest bądź to spadanie, bądź przyspieszone zużycie, częstsze wizyty w serwisie i hałasy. Za to osłona łańcucha prezentuje się bardzo ładnie i zabezpieczy zarówno nogawki i spódnice przed olejem, jak i napęd przed brudem.

Rower miejski Kross VIrginia 3

Virginia 3 ma pełne wyposażenie i bez wątpienia wygląda dostojnie. Ale ta waga… Zdjęcie ze strony producenta.

Uwagę zwraca rama. Bardzo wysoka główka pod dużym kątem i duży rozstaw osi to gwarancja bardzo przewidywalnego prowadzenia się i wyprostowanej sylwetki. Nie będzie to jednak zwrotny ani zrywny rower. Do dynamicznej jazdy nie zachęcają też rolkowe hamulce. Choć są niemal bezobsługowe i niezawodne, to ich możliwości zatrzymywania roweru pozostawiają wiele do życzenia. A jest co zatrzymywać, bowiem według producenta niezależnie od wersji (to raczej lenistwo administratora strony), każdy rower miejski Kross waży 22,5 kg. Na aluminiowej ramie! To dwa razy więcej niż nasza stalowa damka z tą samą piastą!

A ceny? Odpowiednio 1399, 1999 i 2699 zł.

Jak się mają do tego nasze rowery?

Przede wszystkim nasze rowery budujemy ręcznie na indywidualne zamówienie. Masz więc pewność, że Twój rower miejski jest idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i upodobań. To jeden z powodów, dla których nie mamy szans konkurować cenowo z najtańszymi modelami marki Kross. Poza tym dochodzą komponenty. Nie montujemy do naszych rowerów niczego, co budziłoby nasze wątpliwości w kwestii jakości wykonania i działania. Pleciemy ręcznie koła, aby mieć pewność, że wytrzymają wszystko, co im zaserwujecie – tego nie oferuje żadna seryjnie produkująca marka. Nie mamy w ofercie piasty 7-biegowej. Dlaczego? Głównie ze względu na małą skalę produkcji i konieczność użycia ramy z szerszym rozstawem widełek. Uważamy jednak, że w większości polskich miast trzy biegi zdecydowanie wystarczą, a taka piasta jest dużo lżejsza.

Rowery miejskie Antymateria

Takiej dbałości o detale nie znajdziecie w seryjne produkowanych rowerach.

Nasze rowery mają stalowe ramy, gdyż ten materiał wspaniale pochłania drgania i nierówności. Użycie cieniowanych rurek sprawia zaś, że nasze rowery są bardzo lekkie. Standardowy single speed waży mniej niż 10 kg, a damka z piastą biegową i pełnymi błotnikami 11. Nie będzie problemem wnieść taki rower miejski po schodach, Poza tym stawiamy na minimalizm i zwrotność. Nasze rowery są zwarte i idealnie nadają się do dynamicznej, sprytnej jazdy w mieście.

Ceny? Single speed od 2499 zł, damka od 3190. Drożej niż Kross, ale gwarantujemy, że nasz rower posłuży Ci długie lata, jazda na nim będzie czystą frajdą, a drugiego takiego nie spotkasz na ulicy!

Kliknij aby ocenić ten wpis
[Suma: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *