Jak ma się rower miejski Goetze do naszego?

Goetze to chyba jedna z najtańszych marek na rynku. A jednocześnie najlepiej rozreklamowanych. Znajdziemy je na Allegro, OLX-ie i w niemal każdym większym sklepie Internetowym. Kuszą żywymi kolorami i niezwykle niską ceną. Co mamy z nimi wspólnego? Ofertę skierowaną do jazdy po mieście. I choć nasze rowery są kilkukrotnie droższe, to uważamy, że porównanie obu firm ma sens. Dlaczego? Wiele osób, które nie interesuje się rowerami, jest zdziwionych takimi rozbieżnościami cenowymi. W związku z tym rozbierzemy rowery na części pierwsze i pokażemy oraz porównanym komponenty i ich wpływ na codzienne użytkowanie roweru. Co więc sprawia, że rower miejski Goetze można mieć w tak niskiej cenie?

Półka marketowa

O samej marce niewiele wiadomo – strona producenta nie zawiera żadnych informacji o miejscu produkcji, projektowaniu ani historii. Pozwala to podejrzewać, że markę stworzył dystrybutor, a rowery dostarczane są z Dalekiego Wschodu. Rower miejski Goetze można nabyć już za 509 zł. To bardzo mało. Najdroższy model kosztuj 1099 – nadal niemal trzy razy mniej niż nasza podstawowa damka. Takie ceny są typowe dla rowerów, które można nabyć na jednym rachunku z kaloszami, twarogiem i płynem do mycia naczyń. Skąd wynika tak niska cena? Oczywiście z jakości poszczególnych części. A że na serwisie miałem do czynienia z takimi maszynami nie raz, mogę co nieco powiedzieć na ten temat.

Rama

Goetze oferuje rowery zarówno na ramach stalowych, jak i aluminiowych. Te pierwsze są bardzo, bardzo ciężkie, te drugie tylko ciężkie. Łączy je toporne wykonanie i dość luźne podejście do standardów oraz symetrii. Rowery są dość długie, co przekłada się na stabilność, ale i leniwą charakterystykę jazdy. To plus lub minus, w zależności od oczekiwań. Prawdziwym problemem jest jednak to, że występują tylko w jednym rozmiarze. To oznacza, że większość klientów jeździ na nieodpowiednim dla siebie rowerze.

[button_link]Zobacz nasz kalkulator rozmiaru ramy względem wzrostu[/button_link]

Nasze wykonane są z cieniowanych stalowych rurek, dzięki czemu każda z nich doskonale pochłania drgania, ale jest niezwykle lekka. Dbamy o zdobienia i szczegóły, które dopełnia malowanie proszkowe w dowolnym, wybranym przez Ciebie kolorze. Co ważne jej geometria jest zwarta, co przekłada się na zwrotność roweru i dużo frajdy z jazdy. Przewody poprowadzone są wewnątrz rurek dla lepszej estetyki i zabezpieczenia przed brudem.

Koła

W najtańszych modelach to płaskie obręcze, które gną się od patrzenia, w „wyższych” nieco lepsze wielokorowe. Piasty to najtańsze blaszane modele (z wyjątkiem modeli na przekładni planarnej – tam jest sprawdzony Nexus). Plecione maszynowo, nie grzeszą wytrzymałością.

My dla odmiany koła pleciemy ręcznie w naszym warsztacie, używając tylko sprawdzonych części. Dobrze uszczelnione piasty, sprawdzone szprychy i wielkomorowe, lekkie obręcze. Wszystko to przekłada się na bardzo wytrzymałe koła, które łatwo wprawić w ruch.

Napęd

Rower miejski Goetze można kupić w wersji single speed, z trzybiegową piastą planetarną lub z siedmiobiegową przerzutką zewnętrzną. Łączy je krzywa korba, a wypadku tego ostatniego tendencja do spadania łańcucha. Wszystkie opcje do miasta wystarczą, ale poza wersją trzybiegową ich jakość pracy (i niezawodność) pozostawia wiele do życzenia.

My używamy piast sygnowanych naszym logo lub Shimano Nexus. Korby to zazwyczaj również nasze produkty – odlewane lub wycinane w technologii CNC. W połączeniu z łańcuchami KMC lub Shimano przekłada się to na wytrzymałe i bezproblemowe napędy.

Miejski rower Goetze – inne części i akcesoria

Dużo tandetnego plastiku. Wiem coś o tym, bo nieraz wymieniałem te błotniki i z niemałym trudem dopasowywałem osłony łańcucha. Do tego bezfirmowe hamulce i wsporniki rodem z kuźni.

W naszych rowerach znajdziesz tylko sprawdzone części, za których jakość możemy ręczyć. Pełne, blaszane błotniki, aluminiowe wsporniki, wygodne chwyty i siodła. Do tego każdy element skonsultujemy z Tobą i dopasujemy do wyglądu roweru. Wszystko po to, aby był niepowtarzalny i służył Ci długie lata.

Ręczna robota

To sprawia, że nawet przy użyciu części z najniższej półki nie moglibyśmy konkurować z marką Goetze. Nasze rowery tworzymy ręcznie w Warszawie, najczęściej na indywidualne zamówienia klientów. To czasochłonny proces, który wymaga doświadczenia i logistyki. Nie chcemy pastwić się nad tanimi rowerami – w tej cenie naprawdę nie da się zrobić nic lepszego. Nie zmienia to jednak faktu, że odradzamy takie zakupy. Antymateria stawia na jakość i dopasowane do klienta podejścia. Nasze rowery mają dostarczyć dużo dobrej zabawy, być wytrzymałe i piękne. Niech każdy robi swoje!

 

Kliknij aby ocenić ten wpis
[Suma: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *