Nasze punkty:   Warszawa Zdziechowskiego   Warszawa Skolimowska   Wrocław Polaka

Wyniki wyszukiwania

Jazda na rowerze gravel stała się jednym z najszybciej rozwijających się outdoorowych aktywności, oferując jazdę pełną wyzwań i różnorodności. Z tak wieloma opcjami dostępnymi na rynku, może być trudno wybrać odpowiedni rower dla swoich potrzeb i budżetu. Jeśli masz ograniczony budżet i szukasz jakościowego roweru gravel do 7000 zł, masz szczęście! W tym artykule przedstawimy kompleksowy przewodnik na temat najlepszych rowerów gravel dostępnych w tej cenie.

Jaki gravel do 7000? Należy zachować ostrożność

Ten budżet jest zdradziecki. Z jednej strony możemy już wybierać w całkiem sporej ilości rowerów od znanych marek, z drugiej strony niejedna z nich, aby zdobyć klientów w tym segmencie oszczędza na mniej widocznych elementach. Większość rowerów w tej cenie bazuje na osprzęcie Shimano Sora. To sprawdzona grupa, wszechstronna i niezawodna, choć nieco upierdliwa w regulacji. Ważne, aby była maksymalnie pełna, łącznie z korbą i hamulcami Shimano. Raczej nie ma co liczyć na hydraulikę. Uważaj na bezfirmowe hamulce, które będą hałasować i wiecznie obcierać. Może to doprowadzić człowieka do szału, smutku i rezygnacji. To samo (w sensie problemy) dzieje się w wypadku radośnie pomiksowanych grupy osprzętu.

Gravel Sora
Często montujemy Sorę w naszych gravelach. To dobra, nieco niedoceniona grupa.

Jeśli chodzi o ramę, postaw na aluminium z karbonowym widelcem. To dobry kompromis między wagą, sztywnością oraz komfortem, do tego odporny. Karbonu w tej cenie nie uświadczysz, a dostępne stalowe rowery będą raczej prymitywne.

Gravel do 7000 zł powinien być zrównoważony

Lepiej mieć całą grupę Shimano Sora, niż przerzutkę 105, manetkę Deore i bezfirmową korbę. Gravel do 7000 obraca się w budżecie „na styk” pod kątem jakości, a producenci często chcą wyróżnić się na tle konkurencji. Nic prostszego, niż dać lepszą przerzutkę. Problem w tym, że wtedy trzeba gdzieś przyoszczędzić, a efekcie całość działa, jakby chciała, a nie mogła. Albo nawet nie chciała. Szukaj więc propozycji mniej efektownych, ale równych. Dotyczy to także mniej reprezentatywnych elementów jak koła. Szerokie obręcze to podstawa, a dodatkowym atutem będzie możliwość założenia systemu bezdętkowego. Często spotyka się także oszczędzanie na piastach – tanie bezfirmówki nie pożyją długo przy intensywnym użytkowaniu w różnym terenie. Wybierz Shimano albo modele oparte na łożyskach maszynowych. Szczególnie te drugie są bezobsługowe i niezawodne, nawet jeśli korpusy piast nie są najpiękniejsze.

Postaw na prostotę i skuteczne rozwiązania

Gravel do 7000 zł nie będzie mieć fajerwerków, dlatego lepiej dostać mniej, ale dobrej jakości. Radzę odpuścić marki premium – opłata za prestiż stanowi w tym wypadku potężną cześć ceny. A wolisz mieć napis Specialized, czy dobry napęd? Im mniej dodatków, akcesoriów i kombinacji tym lepiej. Wiele z doposażonych graveli do 7 koła ma napęd Shimano Claris, aby zmieścić się w budżecie. To dobra grupa, ale w porównaniu do wcześniej wymienionej Sory różnica możliwości i jakości jest spora. Rower doposażysz w razie potrzeby z czasem, pamiętaj tylko, by wybrać taki z odpowiednią ilością punktów montażu.

Rower gravelowy
Sztywne osie i wiele mocowań to standard.

Dla odmiany nie przejmowałbym się oponami. W większości rowerów z tej półki i tak są one beznadziejne, więc szybko je zakatujesz i założysz coś porządnego. To samo tyczy się owijki. Nie warto też być zbyt wymagającym odnośnie do wsporników. Lekka rama liczy się bardziej niż firmowa sztyca. Zwracaj uwagę na szczegóły, a bez problemu znajdziesz coś dobrego.

Kliknij aby ocenić ten wpis
[Suma: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *